| crissmay a întrebat:

La Romanii au talent a castigat Adrian Tutu, si nu inteleg de ce unii zic ca nu ar fi trebuit sa castige, da cine la votat? Nu ei? In primul rand Nimeni nu asculta opera(referindu-ma la Narcis, chiar are voce)dar si Adrian, nu inteleg deci dupa ce l-au votat acum il critica?!

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Printre altele, Pro tv&Cosmote nu au afişat în clar numărul de voturi care l-au făcut câştigător pe ţigănaşul ăsta de Ţuţu cu apucături predelincvente. 25% nu mă mulţumeşte.
Şi-n plus, şi-aşa, numai după procente... un sfert l-au vrut p'ăsta, se cheamă asta că merita să câştige?

| whatevernvm a răspuns:

Nu e vb de cine asculta opera, e vorba de vocea lui de admirat, o voce pe care Adrian Tutu nici nu isi poate imagina sa o aiba. A castigat, dar a castigat din mila si nu pentru talentul pe care il are ci pentru tragedia pe care a facut-o. Se spune ca ar fi fost sponsorizat...si persoanele(majoritatea) care nu tineau cu el nu au votat de loc(ex:eu) iar aceste persoane se revolta acumhappy

| crissmay explică:

N-am zis ca imi place de Narcis, mie imi place cum a cantat Adrian Tutu.

| purplegirl1234 a răspuns:

Da asa este, nici eu nu il favorizez pe Adrian dar mi se pare corect cum a castigat pentru ca eu am citit o gramada de bloguri si pe toate scria ca o sa il voteze multi oameni si acum il injura si arunca cu pietre in el. Este stilul romanului intr-adevar poate nu a meritat sa castige dar mi-a parut bine de el pentru ca m-a facut sa ma simt ceva mai patrioata pentru cateva minute.Asa ca sa nu mai zica nimeni nimic pentru ca toti l-au votat sa il suporte si sa nu mai faca atata circ... stilul romanului : voteaza cazul si apoi realizeaza ca nu merita sa castige.ASTA E!

| niku93 a răspuns:

Romanii au dat dovada de prostie cand l-au votat pe Adrian Tutu.Narcis e "fenomen" nu "talent". emisiunea se numeste "romanii au talent" nu "romanii au un vis". ultima data cand romanii au dat dovada de prostie colectiva a fost atunci cand basescu a iesit iar presedinte.
totusi, cred ca adrian tutu nu mai avea nici o sansa sa-si indeplineasca "visul" daca nu castiga. narcis sigur are un viitor stralucit si fara banii aia.

| roberta_3262 a răspuns:

Hello! Si eu sunt de o parere cu tine, dar si cu ceilalti care ti-au scris. Oricum si viata celorlalti care au ajuns in semifinala s-a schimbat.Sunt convinsa ca cineva ii va "ridica" la statutul de vedeta adevarata!(nu ca orice pitipoanca sua cocalarlaughing ele/ei nu ar trebui numite vedetelaughing

Pa, pa.

| ριтιquтss a răspuns:

Pe noi nu ne-a impresionat vocea lui Adrian Tutu, ci povestea vietii lui si versurile compuse de el. Daca gandeam corect (noi, romanii) Narcis Iustin Ianau ar fi trebuit sa castige (dupa talentul lui).

| obsesion07 a răspuns:

Ase ee in Romania.nai ce sa fac, si eu ma bucur ca a castigat tutu:Xchiar daca multi spun ca a castigat cazul si nu talentul mie imi plac versurile lui pe care le compune din inima:X.si ai dreptate dupa ce ca lumea la votat acum comenteaza

| ikiar a răspuns:

Din cate am auzit se spune ca cei de la televiziune nu au tinut ont de votul publicului.se stia de o luna cine va castiga.si unora nu le convine ca a castigat intrucat, in comparatie cu narcis, adrian tutu era un caz social si narcis chiar avea talent.nu e vorba de ce gen canta, ci de talentul pe care il detine.eu mi-am spus parerea:*