| razvan101 a întrebat:

La un creion mecanic cu mina de 0, 7, pot pune mina de 0, 5?
Am cateva in plus, si n-as vrea sa le arunc

Răspuns Câştigător
| VIP3r a răspuns:

Poti pune dar nu va scrie, din cauza diferentei de grosime mina iti va aluneca din creion.

9 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Chiar daca nu va cadea afara, se va rupe repede, nu poti scrie ceva cu el, ca se rupe mina, jucand acolo in capatul creionului! de aceea sunt pe dimensiuni, ca sa le tina fixe! bafta!

| Mihaela1964 a răspuns:

Da-le cadou colegilor sau cumpara un alt creion 0, 5.

| LolaLollita a răspuns:

Nu merge, va aluneca afarahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind mai subtire, ca sa nu le arunci, eu sugerez sa le fixezi cu o bucatica de servetel.

Răspuns utilizator avertizat
| Patry908 a răspuns:

Pai....de ce ai mai pus intrebarea? trebuie doar sa incerci si atunci o sa vezi daca se potriveste sau nu. Adica, ce? tu stai si nu scrii deloc pana iti spune cineva daca se poate sau nu? laughing

| denniii a răspuns:

Depinde de creion.incearca sa pui mina de 0, 5 sa vezi daca se potriveste.happy funda?

| LDAfurry a răspuns:

Crieonul mecanic ( cel cu mina de 0.7)are gaura mai lata de cat cel cu mina 0.5 i'ar daca tu bagi in cel de 0.7 mina de 0.5 mina iti va cadea afara...

| Iris1986 a răspuns:

Ma confrunt si eu mereu cu aceeasi problema laughing) pai nu prea poti, desi incearca! :*