Întrebare recomandată | YellowAngel a întrebat:

La vara o sa incep sa ma duc pe la nunti.
Cat se da la o nunta? Imi spuneti si din ce oras sunteti, mi se pare ca asta difera de la oras la altul.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de apropiat esti de persoana respectiva si in ce loc face. Oricum cam suma de la 500 lei ar trebui sa plece

| Sofer a răspuns:

400-500 lei.

| sofisis a răspuns:

Cam 500-600 de persoana se da in capitala si orasele adiacente. In Pitesti tot pe acolo o sa dai.

| gelu1970 a răspuns:

Tu din ce oras esti? cat se da acolo?

| YellowAngel explică (pentru gelu1970):

Pitesti.
Intre 400-500. Depinde de relaia ta cu aceea persoana.

| Samariteanul a răspuns:

Minimul pe care-l poti da la o nunta e 300 de lei sau poate vii cu un cadou care sa fie mai ieftin, dar sa creeze impresia ca e scump big grin

Răspuns utilizator avertizat
| valentina2392 a răspuns:

Ma oameni buni eu sunt din GL. Un meniu variaza de la 220-250 cel mai mic pana la 350 ron. De unde scoateti voi preturile astea de 300 minimi? pai nici macar ce s-a bagat nu-si scot mirii! A-ti innebunit? Vorba aia, o sa aveti si voi la randul vostru nunti si o sa vedeti cat de costisitor este o nunta! Doar daca o face acasa ar fia cest dar, dar nici atunci! Eu sincer nu am vazut dar mai mic de 800ron. si asta il da din afara, adica se vad la nunti si atat! Ca un prieten apropriat dai 1000ron, ca ruda deja urci darul sad Eu pe unde am fost am dat 1000 ron si ma refer la cei care nu-i cunosc! Daca faceti socoteala cat costa o nunta in zilele noastre, mai bine strangeti banii si mergeti in Ibiza ca scapi mai ieftin decat sa faci nunta! Serios va zic oameni buni.

| YellowAngel explică (pentru valentina2392):

Din ce oras esti tu?
La mine in Pitesti, din ce am mai vorbit, intre 400-500 lei.
Daca iti este prieten bun, dai 500, daca e doar o persoana cu care relatia este mai mica (ex: coleg de serviciu, un amic pe care il vezi la 3 luni) dai 400

| valentina2392 a răspuns (pentru YellowAngel):

Din GL! Am scris in comentariu. Nu stiu cum e in alte orase. La noi e scump orice, de la lautari, fotografi si meniuri! Cand intrebi de pret deja trebuie sa stii ca ti-l spune in euro si ca pleaca de la 1500E

| dalexbun a răspuns:

Timisoara, 100 euro/pers