| SERIALS a întrebat:

Lipsa banilor e o problema globala?

Faza ca fiecare din noi are dorinte, vise, dar nu isi permite anumite lucruri din cauza lipsei banilor.
Ce dorinte aveti dar va lipsesc bani ca sa le indepliniti?

11 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu e chiar globală. În casă la Becali sunt bani destui.

| RAY a răspuns:

Ratiunea este marea problema a umanitati

| T0T a răspuns:

N-am dorințe care să se cumpere cu bani altfel ar fi fake-uri și probabil ar scrie și mare pe ele made in China.

| Freya1 a răspuns:

As vrea sa imi iau casa, masina si o afacere...

| Frank51 a răspuns:

Cred ca ai gresit intrebarea. Eu cred ca ai vrut sa intrebi: "Ce ai face daca ai fii cel mai bogat om de pe planeta."

Banii se fac prin munca, lipsa banilor inseamna lipsa muncii.

| RainmakerX a răspuns:

Multi oameni vad banii ca ceva rau.
Ei bine, nu este mereu cazul. Da, sa zicem ca poti sa fii fericit daca ai un partener care sa te inteleaga si un loc in care sa stai DAR daca tu si acel partener petreceti impreuna 2 ore pe zi din cauza muncii?

Pentru ce muncesti? Ah, pentru bani, chirie, mancare, haine.
Daca nu ai bani deja nu mai poti sa traiesti sau traiesti prost.

As vrea sa fiu independent, sa nu depind de un program anume, sa fac ce vreau alaturi de persoanele care tin la mine.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Mi-as dori sa fiu detinatorul unui Bugatti Chiron. Asta ar fi principala mea dorinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, narcisismul si lacomia sunt probleme globale.

| wpetterssone a răspuns:

Când primesc salariul îmi fac un buget personal. Văd ce cheltuieli am. De obicei rămân și 6.000 din întreg salariul.
Îmi place să economisesc și cu acei bani să călătoresc.

| RainmakerX a răspuns (pentru wpetterssone):

In ce domeniu lucrezi? happy

| wpetterssone a răspuns (pentru RainmakerX):

Lucrez în domeniul aeronautic.