| anonim_4396 a întrebat:

Locuiesc in Drumul Taberei in Bucuresti. Este un baiat vecin nou care a venit sa vorbeasca cu mine, sa ma cunoasca etc. Am inceput sa vorbim ...de la un timp a inceput anumit sa nu ma mai salute. L0am simtit, dupa a inceput sa se uite cumva la mine, simteam ca are ceva cu mine (adica clar are daca nu mai saluta brusc). L-am auzit intr-o zi cum vorbea cu antrenorul de la sala de la care merge ca vrea sa inceapa boxul. Am inceput sa cred tot mai tare ca el se pregateste ca sa-mi rupa capul, are ceva cu mine, face box si sala ca sa ma bata. Eu nu prea ma mai pot antrena acum, nu am nicio sansa cu el, iar sunt neputincios si ingrozit ca in copilaria mea. Ce este de facut? Ma simt tot mai in nesiguranta ca omul asta are ceva cu mine si mi-o pregateste, am crize, nu dorm noptile. Uneori ma ia o furie si vreau sa ii dau cu o bara de fier in ceafa cat pot, sa nu mai miste, ca sa ma lase in pace. Mi-am luat o bara mare de fier sa ma pot apara, sa ii zbor ceafa, dar tot ma tem ca ma va bate, ce sa fac? Sunt ingrozit ca sunt iar batut ca atunci cand eram micut.

17 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

De ce ar vrea sa te bată? Gândește și tu rațional, dacă poți. Ce motiv ar avea? Dacă doar ați vorbit un pic despre nimicuri n-are nicium motiv sa vrea sa-fi facă rău.

Ești paranoic. Cu tot dragul, te rog du-te la un psiholog.

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Vobream des intr o vreme, ne salutam, vorbeam pe afara... si deodata el pac se uita urat, ma ignora si nu o data. A facut saptamani la rand zi de zi asta pana am inceput gandurile

| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te ignora inseamna ca isi vede de treaba lui si de viata lui si gata. Las-o moarta, ignora-l si tu pe el. Dacă chiar voia sa te bata crede-ma ca nu te ignora. Du-te la psiholog te roooog ai paranoie patalogică e o boală reala vorbeste cu psihologi o sa te ajute crede-ma doar du-te du-te du-te

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Merg la psiholog de 4 ani. Tipul la care merg acum zice ca e o forma de stres postraumatic ce am eu cu acest vecin, dar faptul ca mi-a zis asta nu m-a linistit.

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Eu am zis ca inseamna ca are o problema cu mine, ba se mai uita si la sfidare si in greata. La ultima intalnire mi am intersectat privirea cu a lui si pur si simplu l am ignorat, am schimbat privirea si am mers mai departe. Dupa au aparut gandurile, ca eu schimband privirea in jos m-am dat de gol ca ma tem, el stie asta si sa vezi ce mare bataie urmeaza. Si am tras o criza 4 zile dupa acest schimb de priviri, n am iesit din casa de rau si frica

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti nebun, bro. cum sa nu iesi 4 zile din casa de frica si sa-ti fie rau?
du-te si intreaba-l pe om ce a patit si de ce te ignora.

| anonim_4396 explică (pentru blackann):

Are ceva cu mine, dacă îl întreb nu arăt că mă tem?

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai intreaba-l bro ca de la barbat la barbat, nu te duce la el umil si cu privirea in pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești cel din poza? Pare că ai ceva masa musculara. Eu sunt fost sportiv, băgam sala și bătaie (5 antren pe săpt ), dar de când m-am îmbolnăvit și bag medicație nu mai pot și am mai slăbit...

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, eu sunt.
Eu fac mai mult pentru sanatate si pentru ca imi place de a concura cu propria mea persoana
Imi pare rau sa aud asta ca stiu cum e sa stai fara sport sentimentul ala….

| anonim_4396 explică (pentru DonEnnioSalieri):

Da...e aiurea. Abia de dorm 3 ore pe noapte, îți dai seama ....pa sport. Uneori și una pe noaptea

| 199onur7 a răspuns:

-_- ce sa aiba frate omul cu tine cum sa crezi ca asa ceva? Tu crezi ca ala se duce la sala de box sate bată pe tine-_- bro wtf asa ceva nu are cum sa fie Adevărat

| anonim_4396 explică (pentru 199onur7):

Ma saluta si dupa deodata nu ma mai saluta, daca voiam sa l salut nu se uita la mine, nu raspundea, sfida cu privirea si mergea in piept. Asta ce inseamna? A facut de zeci de ori, toata luna octombrie si noimebrie, iar din decembrie il simt cum ma cauta.

| 199onur7 a răspuns:

Omul ala nu are nimic frate cu tine 100000% îți spune fratele tau sa se mai si duca la sală de box pentru ce ai zis tu e prea de tot.

| anonim_4396 explică (pentru 199onur7):

Il simt cum vrea sa ma puna in genunchi, sa aiba mai multa masa musculara, cred ca si de aia nu ma saluta, ma invidiaza cumva, nu vreau ca eu sa mai merg vreodata la sala de forta din cartier. Vrea sa ma vada slab, nedormit, fara sa mai merg la bataie (stie ca nu ma mai antrenez la bataie ) ca sa ma poata asupri. Toata copilaria mea o retraiesc iar cu acest om, vreau sa-l vad ca nu mai misca in unele seri

| 199onur7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate calmeaza-te serios -_- nu cred sa aiba ceva omul ala cu tine îți spun asta sigur 100000% uite mergi si vorbește cu el spune-i salut frate ai ceva cu mine personal vrei sa ma arzi sa ma bați sti? Întrebi frate te duci ca orice bărbat si întrebi ba frate uite asa eu am observat ca te uiți asa la mine întreba frate vorbește cu el ala nu cred sa aiba ceva cu tine nu vad de ce sa aiba frate scandale cu tine omul doar tea salutat atata si de cand nu te mai salutat tu ai inceput sa crezi ca vrea sate bată si altele du-te frate vorbește cu el de la om la om de la bărbat la bărbat ca nu are ce sa se întâmple iti spune fratele tau -_-

| 199onur7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate de invidia te invidiază multi oamenii sunt asa mulți ai răutate si invidie lăcomie in ei da băiatul ala nu cred sa aiba ceva cu tine