| anonim_4396 a întrebat:

Locuiesc într-un oraș mic.
De vreun an, persoane necunoscute mie vorbesc lucruri urâte despre mine când mă văd pe stradă, spun că au auzit zvonuri urate despre mine. Unii spun că au citit pe Facebook zvonuri urâte despre mine. Eu niciodată nu i-am luat în seamă, doar nu era să intru în vorbă cu niste necunoscuți și să le explic viața mea.
Amicii, cunoscuții, colegii de munca se comporta normal cu mine, nimeni nu mi-a spus nimic, ori nu știu, ori le este jena sa îmi spuna.
Ce as putea sa fac?
Cum as putea sa găsesc orice ar fi despre mine pe Facebook?
Ce sfaturi îmi puteți da?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te confunda cu altul care seamana cu tine sau ai impresia ca au ceva cu tine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ce sa gasesti? Nu cred eu ca tot orasul zice asta. Daca stii ca nu ai facut nimic despre care ar putea sa vorbeasca lumea de rau... atunci aia e.

| Sofer a răspuns:

Pai cum vorbesc de tine dacă nu te cunosc măcar?

| EdgarAllan a răspuns:

Sunt prea putine detalii in intrebarea ta. Nimeni nu o sa spuna nimic despre tine fara motiv. Cu atat mai mult persoane necunoscute.