| anonim_4396 a întrebat:

M-am despărțit acum 3 zile de un băiat cu care am fost 5 luni pentru ca nu prea îmi mai placea de el și comportamentul lui lasa de dorit. Ne-am certat înainte cu o zi pentru ca a dat un party și l-am întrebat la caterinca "pentru voi distracția la un party e atunci când săriti unul pe altul sau băieții pun intenționat fetele în poziții mai indecente în timp ce le arunca în pat?" (inclusiv el) și a zis "da, pentru noi asta inseamna distracție" și în momentul ala am crezut ca turbez, a ieșit o mare cearta și i-am spus ca în felul asta eu și câțiva prieteni o sa ieșim din gașca și o sa ne facem alta și singurul lui răspuns a fost "bravo, oricum toți o sa rămână cu mine" atunci am crezut ca turbez și mai tare asa ca eu și câteva persoane am ieșit din gașca și a doua zi m-am despărțit de el pentru ca a ieșit cu o prietena a mea care îl plăcea dar nu asta a fost motivul principal, se comporta cam urat cu mine, uneori se dădea sau ii dădea mai multa atenție acelei fete, mințea foarte mult etc.

Doar ca sincer incep puțin sa regret, au fost 5 luni frumoase chiar dacă au fost câteva faze la care îmi venea sa-l desfigurez dar totuși au fost 5 luni frumoase, am încheiat-o prea brusc cu el, a fost direct și fără explicații și de atunci nu am mai vorbit, la început ma simțeam ok dar acum chiar încep sa regret, mi-e dor de el și multe persoane ma întreabă "v-ați despărțit?" și o fata mi-a zis ca ținea foarte mult la mine și de când m-am despărțit de el e foarte trist dar chiar nu pare, m-am întâlnit cu el când am dat de găştile noastre și nu am vorbit dar era super ok și când vorbea cu băieții uneori râdea. L-am visat de câteva ori si unul dintre vise a fost foarte ciudat, am visat ca era noapte, întuneric, o strada undeva pe lângă o pădure și un loc foarte pustiu iar el alerga în fața și eu după el, când l-am prins ne-am îmbrățișat și acolo m-am trezit, era de parca fugea de ceva de care ii era frica (nu ma refer la mine). Credeți că a fost ok ca m-am despărțit de el și felul în care am făcut-o? Ma simt puțin aiurea si sincer nu prea îmi plăcea relația cu el, era una toxica dar mi-e dor de el și probabil dacă vorbeam cu el puteam sa rezolvam acele chestii care ma deranjau fără ca eu sa închei relația...

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Daca consideri ca e un om toxic, mai bine ii pui punct acum pentu ca oamenii nu se schimbă

| Emma30555 a răspuns:

Ai făcut bine, o sa ți treacă în timp dorul, peste ceva timp o sa te întrebi ce ai văzut la el. O sa ți găsești pe altcineva. E posibil ca el sa te caute tocmai ca l ai lăsat brusc și poate îl ambiționează și pe el situația, doar atunci poți sa te gândești sa ai o discuție cu el si bine ar fi sa nu l accepti nici dacă se va întâmpla asa fiindcă e superficial

| CostinAlamariu a răspuns:

Sa te desparti de urangutanul ala a fost cea mai buna decizie a vietii tale.

Crede-ma ca sunt baiat si stiu foarte bine cum sunt baietii. Nu-i pasa de tine. Nu dupa tine plange. Pur si simplu are mandria ranita si daca sufera de asta sufera din cauza orgoliului ranit. Nu da 2 bani pe tine si se vede de la o posta.
Daca te respecti pe tine insati nu mai vorbesti in viata ta cu desteptul ala.

| Patriciapatricst123 a răspuns:

Ok, veşti noi... S-a pus împreună cu fosta cea mai buna prietena, știu ca ea l-a mai plăcut înainte sa ma pun cu el, după ce m-am pus cu el puțin timp și am aflat ca l-a mai plăcut și acum vreo 2 luni. Deci frate, o simți, am simțit ca ceva nu e ok între ei doi și înainte sa ma despart de el i-am întrebat pe amândoi în privat, pe ea dacă îl place și pe el dacă o place, amândoi au zis nu si va dați seama că nu prea i-am crezut dar eu ma gândeam de ce ar mai fi cu mine dacă o place pe ea deci am lăsat gândul ăsta la o parte și ghiciți ce am mai aflat... El o plăcea în timp ce eram împreună. Doamne ce aiurea ma simt, sunt atât de dezamăgită crying deci de la el ma asteptam dar de la ea? Au fost 5 luni totuși, 5 luni în care puteam sa găsesc un tip mult mai bun decât el(în toate sensurile) și mai loial. Acum nu pot sa nu ma gândesc la asta, nu sufăr după el sau ceva dar mi-am pierdut 5 luni și viata, eu și câteva prietene vrem sa ne răzbunăm pe ei, nu prin bătaie, dar ceva ca să se simtă și ei dezamagiti, aveți vreo idee? Din nou, nu vreau ceva idei cu bătaie, vreau ceva psihic, sa se simtă într-un fel inconfortabil