| andreea89 a întrebat:

M-am plictisitcrying(dati-mi idei ce=as putea face impotriva plictiselii.(n am voie sa ies din casasad)

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asculta muzica, citeste o carte, vizioneaza un film, raspunde la intrebarile de pe TPU, vb cu prietenii tai pe mess.Sunt multe lucruri de facut.

Succes si gata cu plictiseala!winking

mira
| mira a răspuns:

Rearanjeaza-ti biblioteca. Fa cateva caricaturi.Incearca sa alcatuiesti tu singura o revista pentru copii.Succes.Mira

auran
| auran a răspuns:

Uita-te la un film, citeste o carte, asculta muzica sau picteaza ceva, fa gimnastica sau chiar danseaza!

mlm
| mlm a răspuns:

Ia si citeste ceva, sau vizioneaza un film sau o emisiune educativa.Bafta multa si vizionare placuta.

| ioanaa a răspuns:

Cum a zis si mlm. sau daca vrei, sa vb cu mine, cu flav si lia. Facem conferinta. Astept un mesaj privat cu id'ul tau, daca vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca-te de-a emo in baie. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curat, spala vase, ajutati parintii, vorbeste pe mess cu prietenii, joacate sah, nu te supara frate cu prietenii, remi etc ...es superdistractiv, poker pe dezbracate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca respecti regulele cum vrei sa nu te plictisesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Redecoreaza (casa sau pe tine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai citeste o carte... poate pana la biblioteca iti dau voie sa iesi...cauta o carte buna prin rafturile bibliotecii...si cu siguranta vazandu-te parintii ca citesti, iti vor da voie sa mai stai cu prietenii... spune-i bibliotecarei sa-ti dea aceasta carte" DEvenirea de Ovidiu-Dragos Argeșanu...intre rai si iad" e foarte buna cartea... si daca contactezi pe internet situl sau... uita-te si la parapsihologie, vei avea multe de invatat...Incearca... vei fi mai fericita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa te joci sau sa stai pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa te joci sau sa stai pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu poti vb cu prietenii afara vb cu ei pe mess vb cu ei la telefon uitate la tv nu citi ca te plictisesti mai raulaughing