| ItsKareeeen a întrebat:

M-am trezit cu un vis...mai bine zis coșmar,eram cu familia, s-au întâmplat niște lucruri înainte și am ajuns la partea în care eram într-o gară eu alaturi de părinții mei și mi-am visat pisicile in acel loc iar eu le-am gonit deoarece venea un tren și aveam una în brațe neagră tot de-a mea. Când văd trenul am zis că este loc și nu mă poate calca însă m-am pus pe iarba cu pisica in brațe și practic eram să fiu călcată de tren, acesta mergând și eu sub el... M-am trezit când trenul a plecat și am verificat dacă mai vine vreunu.Ce înseamnă acest vis sau ce semnificație poate avea?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Nu cred ca visele au o semnificatie anume. Au semnificatie doar vag la modul: stres de serviciu, scoala, familie, etc. Adica din visul tau reiese o oarecare frica de trenuri pe care o ai in realitate atunci cand el trece cu viteza langa tine. Cat despre familia ta si pisicile, sunt doar elemente random adaugate de creierul tau in timpul ciclului REM (Rapid eye movement), pentru a isi reimprospata memoria sa o zicem in termeni mai simplisti.