| Sensitive a întrebat:

Acum 2 zile m-am certat cu un membru al familiei,iar asta seara am visat ca mergeam undeva cu masina,cu trenul etc,si acea persoana din familie nu ma lasa sa merg singura,ma batea,ma facea sa plang,dar,intr-un final,am prins un moment in tren,in care sa spun unei persoane de acolo ceea ce mi se intampla,si am scapat de chin. Si inca o chestie,la sfarsit,eram constienta ca e doar un vis, si am miscat din picioare(tot in vis)si m-am trezit...niste explicatii, imi poate da cineva? multumesc.

13 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Doar un vis, un simplu vis.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Ca ai o imaginatie bogata, incearca pe viitor sa eviti certurile viata e scurta nu o incarca cu negativitate

| dragos9234 a răspuns:

Crezi in dumnezeu,asta ar fi un factor care a determinat evolutia visului tau in acest fel.
''in care sa spun unei persoane de acolo ceea ce mi se intampla,si am scapat de chin.''Asta este spovedania din subconstientul tau care te-a facut sa te simti mai bine stiind ca cineva te-a iertat.
''u ma lasa sa merg singura, ma batea, ma facea sa plang'' asta ar fi iadul de care tie iti este atat de frica.
P.S:Incearca gandirea rationala, refuza sa crezi astfel de povesti in care dumnezeu este eroul principal, vei vedea ca iti este mai bine.

| Sensitive explică (pentru dragos9234):

Foarte,foarte,interesant,cam asta cred ca e explicatia visului...

| dragos9234 a răspuns (pentru Sensitive):

Stiu.

| Sensitive explică (pentru dragos9234):

Si nu e singurul vis de acest gen, deseori am avut vise ca cineva imi facea rau, si prin modul meu direct, povesteam altor persoane, si scapam de acel "rau"

| dragos9234 a răspuns (pentru Sensitive):

Motivul este ca esti prea speriata de dumnezeu, refuza sa mai crezi in dumnezeu asta cu siguranta te va ajuta.
APuca-te sa mai citesti cate ceva ca sa vezi cum a aparut totul, uita-te pe la documentare.

| Sensitive explică (pentru dragos9234):

In ce sens sunt speriata de Dumnezeu? si da, cred foarte mult in El, cu toate ca nu prea ma mai duc la Biserica, cu ceva timp in urma, nu lipseam la nici o slujba.

| dragos9234 a răspuns (pentru Sensitive):

Adica tu crezi ca ca dumnezeu este un fel de erou principal in jurul caruia totul se invarte, asta dauneaza.
Nu iti spun sa nu mai crezi in dumnezeu doar pentru ca nici eu nu cred, iti spun doar sa afli si o alta varianta in care dovezile sunt coplesitoare, nu ca in conceptia creationista a lui dumnezeu unde nu este nici o dovada.

| vitbsk a răspuns:

"acea persoana din familie nu ma lasa sa merg singura, ma batea, ma facea sa plang"
E posibil ca acea persoană să fi fost conştiinţa ta, care, te urmăreşte pretutindeni şi lucrează.
Împacă-te cu cel certat.
Sau mergi la Spovedanie, dacă tot simţi nevoia să mărturiseşti această faptă.

| Sensitive explică:

Mai astept si alte pareri.

| MeeeDyana a răspuns:

Eu cred ca erai suparata ca te-ai certat cu acea persoana, iar subconstientul a lucrat.Am patit si eu!

Întrebări recente