| NonZarek a întrebat:

Ma adresez celor carora le place cititul. Ar fi interesanta o poveste de genul: un băiat a avut părinți gangsteri de temut în oraș, după decesul lor, bussinesurile și tot ce au adunat ei revine băiatului însă el nu mai vrea sa aibă de a face cu viata de gangster, însă apare un băiat care își cauta răzbunare pentru ca i-au fost uciși părinții de către familia de gangsteri a băiatului, astfel fiind forțat sa devina gangster precum părinții lui și sa încheie războiul si neînțelegerea cu baiatul care crede ca este vina părinților celuilalt băiat pentru ca au murit.

Păreri sincere și as aprecia dacă nu ar fi răutăcioase.

12 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Sincer, eu nu aș citi așa ceva din simplul motiv că mi se pare totul cam clișeic și fără potențial de a mă menține captivată.
Pe de altă parte însă, există categorii de vârstă sau de persoane cărora sigur li se va părea interesantă povestea. Poate se va ajunge chiar și la o adaptare Netflix. Aici ar avea potențial.

| NonZarek explică (pentru Pricked):

Dar ce lipsește de nu te ar tine captivata? Mi ar plăcea sa îmi spui pentru a ma putea ajuta sa gândesc mai bine povestea. Mulțumesc!

| Pricked a răspuns (pentru NonZarek):

Nu cred că este ceva concret care îi lipsește, doar că mie se pare prea comun un plot care aduce laolaltă gangsteri, răzbunare și negarea originilor. Dar dacă povestea este scrisă bine, poate i-aș da o șansă happy

| NonZarek explică (pentru Pricked):

Apreciez răspunsul!

| sierra1 a răspuns:

Ideea e interesantă (nu neapărat originală) dar schema e cum o pui in pagină, talentul adică

| siriusblack98 a răspuns:

Bai sincer imi pare foarte cunoscuta povestea. Ca este dintr-un film sau dintr-un story line al unui joc nu imi amintesc dar sunt sigur ca am mai vazut asa ceva. Oricum, ideea in sine este interesanta dar nu originala. Personal n-as da banii pe o carte doar ca sa citesc asa ceva. Nu este pe gustul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Păreri sincere și as aprecia dacă nu ar fi răutăcioase."
Hotaraste-te care din ele.
Nu, n-ar fi interesanta.

| NonZarek explică (pentru anonim_4396):

Ce nu înțelegi din ce am spus? Exista păreri sincere formulate drăguț și fără răutate. Nu exista doar păreri sincere răutăcioase, sa ști asta. Mulțumesc pentru răspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NonZarek):

Formularea draguta e o minciuna. Politetea in sine e o minciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant poate fi dar suna foarte cunoscur.

| wexceptional a răspuns:

Da e interesanta publica o carte faci bani o sa o citesc si eu sa ma anunti cand iese de la editura te sustin bafta!

| NonZarek explică (pentru wexceptional):

Mulțumesc frumos!