| VasileRapidistu13 a întrebat:

Ma daca intrebi medicul de ce nu te-ai vindecat dupa 2 ani de terapie e anormal? Eu zic ca pentru o amarata de anxietate ar trebui sa te fi vindecat.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Anxietatea nu e ceva care se vindeca, e ceva care se controleaza

| VasileRapidistu13 explică (pentru suntserios):

Indiferent ce o fi,sa termin si eu povestea ca crap,stari ciudate rau prietene, rau de tot, mult trecut, ma e posibil ca din cauza ca am fost batut pe strazi am luat bullying grav sa ai anxietate? sau exagerez eu? adica traume grave sunt sa-ti moara maica-ta etc, nu bullying.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai șanse de vindecare, dacă asta vrei și nu te complaci în starea ta.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Dar am facut tot ce e posibil.

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Ai făcut tot ceea ce știai că este posibil. Ai mult mai multe posibilități.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

In momentul prezent imi antrenez toate functiile creierului, bine nu confirm ca sunt destept, geniu, sunt sub antrenament, dar vreau sa zic ca lucrez cu mine, pot face asta si in timp ce stau aici pe TPU, exerciitii de control, de logica le fac din carti, momentan nu lucrez dar se remediaza in 2 saptamani.

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

In momentul prezent imi antrenez toate functiile creierului.
Nu ai cum, căci nu ai habar de ele.
Nu se pune problema dacă lucrezi acum sau nu, ci să ai propriul plan de evoluție în viitor.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Am si propriu plan, dar fiecare e cu planul lui eu nu gandesc numai la bani, Ma rog nu toate, dar logica, atentia, creativitatea.