| dodicuta a întrebat:

Ma intreb uneori:de ce ne nastem, ne inmultim si murim.Care e scopul vietii daca nu faci nimic? Nu stiu... parca in timpul asta ma plictisesc.Nu ma fascineaza telefoanele de ultima generatie,nici calcultatoarele,TV-ul, nimic din lumea asta.Eu una cred ca era mai bine in preistorie. Aveai o aventura! Acum...
Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Apa asta-i si ideea: trebuie sa faci ceva cu viata tawinking

| Brâncuşi a răspuns:

În viaţă treci prin multe,orice problemă are un răspuns, Dumnezeu a creat lumea cu un scop, pentru a ne încerca şi a vedea cine poate duce crucea în spate, nimeni nu-i perfect de aceea a vrut ca fiecare om să îşi aşterne şi să doarmă aşa cum a muncit şi a făcut bine în această lume, părerea mea, măcar am încercat să iţi spun câte ceva să vezi lumea diferit de ce gândeşti!

| Vans a răspuns:

Asta e, te naşti, trudeşti şi mori.

| Annim a răspuns:

Aceiasi intrebare si-a pus-o Hitler, dupa ce a ucis mii de evrei, si-a dat seama ca are pentru ce trai laughing. In preistorie deloc nu era mai bine, putem spune ca cu totii ne-am nascut in puf, ne-am nascut cind deja tara noastra devenise tara independenta. Mii de oameni mureau in razboaie fara nici o vina. Insa totusi sa recunoastem ca tehnologiile astea in zilele noastre ne afecteaza foarte mult : tinerii au uitat de plimbari in parcuri, de ce sa te primbli cind poti vorbi pe skype laughing? Majoritatea pierd timpul cu facebook, HI5 si alte situri de socializare : pe internet peste 500 de prieteni dar in realitate vreo 20. Scopul vietii e interpretat de fiecare diferit, unii considera ca lucrul cel mai important e sa-ti faci o familie o casa sa traiesti si sa inmultesti rasa umana, pentru altii scopul vietii este sa lasi o urma giganta in viata celor care te-au cunoscut. Pentru fiecare e diferit ca si cum astazi cu totii am astepta moarte neavind alegere, si o vedem pretutindeni : in parul alb al parintilor nostri, in frunzele tomnatice ce cad, in spitale unde zac bolnavii. E ireversibil, asta-i viata nu avem decit o alegere : sa traim din plin fara regrete si sa ne asteptam ceasul. That's it.