| Drimmero a întrebat:

Ma roade tare curiozitatea asta, voua ce va provoaca suferinta in general?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Iubirea consider ca mi-a cauzat cea mai mare suferinta emotionla,desi nu-mi place cand trebuie cand ma despart de cineva,cand moare cineva, cand ma simt respins de sexul opus, cand iubesc simt ca sufar desi pentru mine orice activitate emotionala =suferinta, legat de alte frici exista frica de moarte, lipsa unei sperante, ca raman fara banii, ca isi bate joc cineva de mine, ca ma imbolnavesc de vreo boala etc
mi-a provocat un om multa suferinta dar acum plateste pentru rau care mi l-a facut

42 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

"Din punct de vedere al egoismului cel mai nepăsător om ce și-l poate închipui cineva, precum nu putea fi atins de un simțământ prea intensiv al fericirii, nu putea fi nici expus la o prea mare nefericire. Seninătatea abstractă, iacă nota lui caracteristică în melancolie, ca și în veselie."

| T0T a răspuns:

Mahmureala.

| Drimmero explică (pentru T0T):

Tu...momentan ai motiv sa bei de fericire, mie mi s-a luat de multe in ultima vreme.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Cu dedicație pentru pretenu' meu suferind...

https://www.youtube.com/watch?v=H3ZbJge3ZHc

| Drimmero explică (pentru T0T):

Doar sa pui cutitul pe rana stii, grea e viata de tunar, in loc sa ma bucur si eu de fotbal si sa-mi faca viata mai frumoasa, ma baga mai mult in suparari/

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Băiat deștept.

| Doub a răspuns:

Neputinta

| Nemessys a răspuns:

Dezamagirea, prietenii falsi, ajuti pe cineva si dupa te trateaza ca pe un gunoi, sentimentul ala ca esti in plus.

| Clorox a răspuns:

Dragostea pe care o port unor persoane toxice... Dragostea pentru familie mai exact.

| Idkidk a răspuns:

Prietenii falşi.

| Drimmero explică (pentru Idkidk):

Atat tu cat si @Nemessys ati raspuns ca prietenii falsi va produc suferinta, dar de ce puneti la suflet si va bateti capul doar cu fake-urile alea umanoide?

| Idkidk a răspuns (pentru Drimmero):

Asta nici eu nu ştiu.

| Drimmero explică (pentru Idkidk):

Iti spun eu care e gafa colosala, increderea nejustificata in persoanele nepotrivite.

| GoldenZenith a răspuns:

Glumele proaste, dezamăgirile, d-astea.

| Drimmero explică (pentru GoldenZenith):

Glumele de prost gust ar cam trebui desfiintate de tot, dezamagirea la fel!

| GoldenZenith a răspuns:

Numărul limitat al felicitărilor de aici.

| Drimmero explică (pentru GoldenZenith):

DA,, aprob! Este o chestie incredibil de aiurea!

| oglindasultanului a răspuns:

Sincer...big grin Niste fericiti, cand ii vad ce veseli si oribili sunt, sufar.

| ShaOfHatred a răspuns:

Same. Tot curiozitatea ma omoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general? Nimic. Am scapat de asa ceva acum 9 ani.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa-mi zici ca de 9 ani n-ai mai simtit suferinta? Viata ti-o da cand nu te astepti mai putin, nu iti doresc, sanatate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu genul ala. Nu zic ca am ajuns usor unde am ajuns dar clar nu se poate numi suferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A ajuns macar pana la maduva? puppy dog eyes
Genul asta de scenarii : vad o haina/carpa faina, dau click pe ea si toate marimile sunt out of stock. Inca sufar. sad

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Nu merita ei dati in judecata? Pai se poate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic,sunt cea mai fericita persoana!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neîncrederea.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Neincrederea fata de persoane sau in ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Prima varianta: D

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Patul meu. E prea tare. Si piciorul meu. E cam subred.

| Teffan a răspuns:

Ce ai patit domne'? laughing

| Drimmero explică (pentru Teffan):

Nu am patit absolut nimic,, ma rodea doar curiozitatea. Da' de ce intrebi?

| Teffan a răspuns (pentru Drimmero):

Neh,doar asa. laughing

Ca sa-ti raspund la intrebare, cand chiar eram depresiv acum ceva timp, imi provoaca greata de planeta.Te scoli cu sila de dimineata si te roade pe dinterior.
A fost ceva monstruos pentru mine, dar s-a diminuat cu timpul pana cand sunt mult mai fericit in momentul de fata.

| Drimmero explică (pentru Teffan):

Eu vorbeam de suferinta la general, ai dus-o la exagerare cu depresia, sincer. E moda adolescentilor asta cu depresia si cu supararile excesive,, pai daca de tineri si din plictiseala va 'suparati', stati sa vedeti cand luati contact cu viata!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Depresia poate apare ca lipsa a unui efort fizic,statul pe pc,gaming, antisocializare, practic omul nu este construit sa stea pe calculator si este construit a fi social, a se misca mereu, dar depresia este cauzata si de hormoni

| Drimmero explică (pentru RAY):

Corect, sa lase calculatoarele cu totii si sa se duca in baruri, parcuri, plimbari prin oras, sa cunoasca oameni noi, sa socializeze.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Din pacate aceste chesti devin anormale in ziua de azi

| Habbsha a răspuns:

Oamenii.

| Drimmero explică (pentru Habbsha):

Omul chiar atat de raspunzator este pentru suferinta din jurul vostru?

| Habbsha a răspuns (pentru Drimmero):

Cam da. Suferi dacă ești concediat, jefuit, lovit, dacă cineva drag ție pățește ceva rău, dacă tipa aia mișto se desparte de tine, dacă afli că ești mințit, trădat, înșelat, dacă dă mașina peste tine deși ai trecut strada cu atenție, dacă sunt inundații sau incendii ce te afectează personal, cauzate pentru că oamenii își bat joc de natură și multe altele. Iar toate astea sunt făcute de oameni, un rău mai mare decât un om, nu există.

| Drimmero explică (pentru Habbsha):

Cam din inima le-ai zis pe toate)))) apreciez!

| Habbsha a răspuns (pentru Drimmero):

Păi, nu-i așa? Cam în jurul oamenilor se învârte tot. Dacă te trezești că-ți pică tencuiala de pe un bloc în cap, e vina oamenilor că nu au investit și renovat acea clădire... sau a ta că nu te uiți pe unde mergi. Deci, tot om laughing

| Drimmero explică (pentru Habbsha):

Foarte corect, diavolito, ne asumam tot ceea ce facem si trebuie sa fim atenti ca altfel o patim si nu stim ce ne-a lovit!