| ANDREIAd a întrebat:

Ma simt foarte rau! Astazi m-am certat cu casiera clasei. Noi strangem bani pentru profesori de craciun. In fiecare zi ne tot intreaba daca i-am adus bani. Astazi i-am spus ca nu am bani la mine si ca ii aduc maine. Ea a inceput sa comenteze aiurea, de exemplu: ca sta dupa fundel nostru, ca nimeni nu are bani(ironic), ca s-a saturat, tot felul de jigniri. Poate sunt persoane care nu au bani, de exemplu eu nu am avut azi, dar i-am zis ca-i aduc maine. Ce puteam sa fac, de unde sa-i dau bani? Tot timpul vorbeste aiurea si urat. Astazi m-am certat cu ea la taiere de cutite incat ea a renuntat la postul de casiera al clasei si nu mai strangem bani. Ma simt aiurea din cauza asta. Chiar am gresit cu chestia asta sau am facut bine? Am reactionat ca o proasta? Sufar din cauza asta. Tot timpul ies prost in fata celorlalti.

Răspuns Câştigător
| Missdope a răspuns:

Stii care e faza? Ca nu ai timp sa inveti doar din greselile tale, ca nu traiesti asa de mult pe pamantul asta. De'asta e bine sa inveti si din greselile celorlalti!winking

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu ai reactionat bine, acum daca ea a avut bani aia nu inseamna ca toata lumea are

| oOSaritaOo a răspuns:

NU te mai stresa atât pentru toți idioții și încearcă să nu te mai cerți cu ei pentru că de fiecare dată vei ieși urât în astfel de situații. Încearcă să stai nepăsătoare.

| ANDREIAd explică (pentru oOSaritaOo):

Am fost nepasatoare atata timp. cat pot sa mai fiu. si intr-un fel iti dau dreptate. nu trebuie sa bag in seama fitele lor, dar astazi nu am mai rezistat. intr-un fel imi pare rau pentru ca tot eu am sa ies rau in fata altora.sunt constienta de acest lucru. Dar din greseli inveti.

| ANDREIAd explică (pentru Missdope):

Inteleg ce vrei sa spui. multumesc! big grin

| Missdope a răspuns (pentru ANDREIAd):

Stii care e faza? Ca nu ai timp sa inveti doar din greselile tale, ca nu traiesti asa de mult pe pamantul asta. De'asta e bine sa inveti si din greselile celorlalti!winking

| Kaℓi a răspuns:

De ce strangeti bani pentru profesori de Craciun? nu e corect si pedagogic din partea lor sa accepte "atentii" din partea elevilor, mai ales asa, organizat. O floare de 1 Martie sau o felicitare de ziua lor e altceva, dar bani pentru cadouri, pentru toti presupun, de Craciun? naspa.

| TheBrainiac a răspuns:

Ceea ce ai facut tu, a fost si pentru tine si pentru cei cu mai putini bani. Ar trebui sa te gandesti la isprava ta ca la o cauza nobila. Sunt sigur ca iti va ameliora starea de rau pe care o ai.

| WhiteLover a răspuns:

Hei,nu ai de ce sa te simti prost.si eu aveam mataite dintr-astea in clasa oh go on doar ca mie nu aveau curaj sa-mi comenteze laughing asa a facut si colega mea, a pus banii pe catedra si ca ea nu mai strange nimic, i-am luat, i-am aruncat la ea pe banca si i-am zis sa taca din gura si sa-si vada de treaba.nu era instarita, dar facea fitele astea ca sa dea bine pe langa cele care erau.asa ca le-am spus ca daca ele isi permit orice nu inseamna ca is superioare, sa se bucure pentru ceea ce au si fiecare va da cand va putea. daca nu le convine nu au decat sa faca cadouri separat.nu pune la suflet, rautati dintr-astea vor fi mereu

| ANDREIAd explică:

Va da dreptate.colegele mele sunt foarte rele.nu va doresc asa colege nici la scoala nici la servici, nicaieri. dar astazi nu am mai rezistat si cumva ma simt prost fata de colegi pentru ca poate ei au vrut sa dam cadouri la profesori si acum din cauza mea nu mai luam nimic. au fost numai 5 care au dat pana astazi si colega asta le-a dat banii inapoi cand ma certam cu ea. m-am simtit aiurea. cei care o sustin pe ea o sa ma barfeasca de numa numa pentru ca eu am o clasa plina de barfitoare. probabil ea a reactionat asa pentru ca s-a obisnuit sa faca toti ce zice ea. in clasa a 9-a si a 10-a am lasat-o in pace, nu ma certam cu nimeni. Dar acum nu le mai suport fitele si le spun tot ce am de zis in fata, nu pe la spate cum fac ele. probabil nu i-a convenit ca ii tot dau peste nas. multumesc pentru mesajele voastre. Sincer, ma simt mai bine.

| Adriiianaaa a răspuns:

Este bine ce ai facutwinking., poate ea este obisnuita sa fie rasfatata si cand isi doreste bani sa-i aiba, dar ea nu se gandeste ca altii nu au nici ce sa manance si stau si mor de foame oh go on.
Nu te simti prost din cauza oamenilori care sunt asa straight face

| unbaiat1 a răspuns (pentru Adriiianaaa):

Foarte bun raspuns. Bravo:*

| Henegar_Emil_Andrei_1998 a răspuns:

Eu consider ca ai reactionat bine asa as fi facut si eu si nu are rost sa te simti rau din cauza unor asemenea oameni

| Missdope a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu ea sa vezi daca te poti intelege omeneste, daca nu, incearca sa nu te enervezi sau sa te simti nasol din privinta asta. Pur si simplu asa au fost unii oameni educati, nu trebuie sa suferi tu din cauza altora! Ai grija de tine si zambeste mai mult, asta nu'i problema atat de mare incat sa-ti faci atatea griji, cand o sa mai cresti o sa-ti dai seama ca te strofocai degeaba pentru niste nimicuri! >big grin

| unbaiat1 a răspuns:

Andreea n-ai de ce sa te simti aiurea. Daca fata nu a inteles ca nu ai bani inseamna ca e dusa un pic cu capul. Ai grija de tine big grin