| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ma simt ratacit in lume, si nu stiu ce sa ma fac.De doua zile ma rog la Dumnezeu si simt ca nu-s iertat, simt ca nu mai asculta cum ma asculta candva, nu mai simt acea pace iertatoare si caldura sufleteasca, care ma cuprindea candva din cap pana in picioare.Ma intreb ce pacat am facut de sunt asa ignorat de Dumnezeu. Poate ca veti spune ca religia inseamna spalarea creierului,stiu asta,si sunt total constient,dar la fel ca religia,si necredinta, si smecheria, si a fi modern si elegant si multe alte credinte inseamna spalarea creierului, pur si simplu totul inseamna spalarea creierului si totul se bazeaza pe imprejurimi, influente, incredere si spiritul de turma si alte lucruri firesti, e ceva firesc.Nu sunt genul de om care se lasa condus de aceste lucruri, dar ma simt ratacit si ma rog de 2 zile si totul pare piatra seaca.Ce as putea face si de ce ma simt cuprins de un duh rau, ignorant rece si neiertator? Credeti ca ar trebui sa sfintesc casa,e posibil sa domine un spirit rau in casa? Ce sa fac, vreau sa fiu iertat de Dumnezeu.

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

E doar o faza.
Sentimentele sunt produse de ganduri, de aceea trebuie sa inveti sa controlezi ceea ce gandesti.

| Doub a răspuns:

Doar roagă-te.

| syd a răspuns:

Crezi intr-un Dumnezeu creat de altii. Creeaza-ti propriile dogme si traieste-ti viata dupa ele

| CVane a răspuns:

Roaga-l pe Mos Craciun sa vorbeasca cu Zana Maseluta, sa-i spuna Iepurasului de Paster, sa te ierte Dumnezeu.

| Hyung17 a răspuns:

Ca sa fi iertat de 'Dumnezeu, mai intai iata-te pe sine. Spiritele rele se hranesc din suferinta oameniilor asa ca fi puternic! Nu neaparat tine totul de 'Dumnezeu, el ti-a dat viata si tu faci cu ea ce vrei... Tu iti alegi calea. Uneori viata ne joca feste, iti pune rabdarea, uncrederea si persevereta. la incercare ori cu faptul ca nu se intampla nimic ori ca se intampla toate de-o data. Daca iti apare un baraj in viata si iti blocheaza calea, iti deranjeaza linistea... singura modalitate de a evada din aceasta situatie e sa fi puternic si sa treci peste. Nu stiu ce sa zic cu la faza 'rugaciune... Nu ma pricep, insa daca nu primesti semn ca te asculta, nu inseamna ca nu te asculta.E un joc al vietii!