| 4evergentleman a întrebat:

Mai am sanse oare să cunosc o fata din zona mea daca cei din zona și-au dat seama că nu sunt sănătos și că am probleme psihice? Adică m-am expus când anxietatea era devastatoare și mulți m-au văzut în starea aia deplorabilă că tremuram,îmi tremura capul,eram mega transpirat, crispat,pe fata mea se vede că eram înspăimântat,am fost bârfit din toate direcțiile și îmi fac griji că o să fiu marginalizat daca o sa îmi fac iubita sau că îi va spune că am probleme să mă despartă de ea că în zona numai dușmani am și nu doar in zona! Cred că mă consideră nebun mulți care mă cunosc că au văzut în ce hal eram când anxietatea mea era extrema,adică îmi tremurau și sprâncenele, obrajii, bărbia și era vizibil, eu in halul ăsta m-am expus și am ieșit și m-a vazut o gramada că am probleme. Ce mai pot face in situația asta? Acum sa mai diminuat anxietatea socială,dar asta că iau xanax,dar tot e serioasa!
O sa stea vreo fata oare cu mine având problemele astea? Sau se va lua după gura lumii că-s într-un fel și îmi va tăia orice sansa de a ne cunoaște?
Dar dacă sunt într-un context cu un băiat și cu o fata,stam la discuții și ăla susține că nu sunt sănătos, ce ii pot spune să îi închid gura? Că am anxietate,atacuri de panica? Oricum se vede pe mine uneori că am probleme când ies in public nici nu pot sa dezmint,dar cum ii pot da thug life daca unul mă va ataca așa și îmi va spune că nu sunt sanatos sau ii va spune fetei că sa îmi taie orice șansă de a mă cunoaște cu aia?
Ar fi mai bine sa mă mut din orașul meu? Ar ajuta cu ceva daca mulți îmi pun bete in roate și am multi dușmani care nu au tupeu in fata sa îmi spună dar mă denigrează pe la spate,că așa fac bărbații șmecheri din ziua de azi cu parfum de dama, bârfesc ca niste babe, nu au curaj sa vina singuri să îmi spună în fața dar sa împrăștie cu noroi și să denigreze și discrediteze știu!

Părerea cred că nu mai pot sa le-o schimb mai ales că m-au văzut așa și dacă aș scăpa de problemele astea in viitor prima impresie contează și de obicei lumea cu impresia aia va rămâne, bine oricum lumea te vede după cum le convine lor și dacă ai probleme și dacă nu și dacă faci lucrurile că la carte. Dar mă tem că din cauza problemelor mele mă vor evita și marginaliza! E totuși ciudata viața că pe când nu aveam problemele astea și eram ok și se băgau multe fete cu mine in seama eu din cauza aroganței nici nu le băgăm în seamă, dar asta e altceva.
Mie-mi că și fetele cu aceleași probleme nu vor vrea nimic, desi eu îmi doresc o iubita cu anxietate!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai greu, dar ai șanse sa cunoști o fata pe placul tau, sunt atâtea filme de dragoste bazate pe diverse situații.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Daca mă voi baza pe filme atunci voi fi sortit să fiu burlac. Dusmanii,bârfitorii și invidioșii sunt problema că îmi taie orice cale de a fii fericit,și fetele,multe din ele cum sunt proaste de put se iau după prostii aia in loc sa cunoasca omul personal,sunt foarte ușor influențabile,nu țin cont de fericirea lor daca se simt bine cu omul ăla se ia după niste vorb e care în multe cazuri sunt fabulații,până la urmă a avea anxietate sociala,sau atacuri de panica nu e că și cum ai fii handicapat, daca era vorba de schizofrenie mai ziceam că se încadrează în sfera bolilor psihice cu handicapat, dar ei te considera așa handicapat daca vede că tremuri pe strada, că nu știu că tu ai anxietate, atacuri de panica cred că ai ceva mult mai grav. Daca m-ar întreba cineva le-aș spune nu m-aș ascunde dar la cat de inculți sunt multi confunda anxietatea cu boli extrem de grave psihice fiindcă predomina incultura la noi și prostia! Oricum problemele astea mi-au deschis ochii m-au făcut să văd cât de rai și cât de gunoaie sunt oamenii și cum te ataca când te văd vulnerabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te iubește de adevărat, consider că nu asculta gura lumii orice ar fi.
Daca te-a cunoscut bine și validat așa cum ești, cu bune și rele, va rămâne cu tine no matter what.
Până la urmă asta înseamnă iubire adevărată: să fii alaturi de un om la bine și la rău.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Sper să găsesc o fata de asta care știe să iubească și nu țin cont de părerea lumii, dar e foarte greu, mai ales că îmi cunosc "norocul" de mic copil. Viața e imprevizibila știu, speram măcar că vom întâlni acea persoana deși am intalnit-o cândva.

| 4evergentleman explică:

De teama de a nu fi judecate multe vor alege sa se detașeze de acel om care acel om poate are IQ-UL mult mai mare decât prostii și analfabeții care îl denigrează. Ai fi uimita sa vezi cat de ratați suntem ca nație și răi și dușmănoși, orice facem ce ne stă în putere să îl vedem la pâmant pe unul pe care nu-l placem, și evident sa îl puna la pământ. Daca multe fac ce spun mamele lor deși au 20 -25 de ani, chiar și dupa anturaj se lasă influențate, vecine așa de proaste sunt in loc sa își facă nevoile fiziologice pe părerea lor și să stea cu acel om cu care se simt bine și le fac fericite, de parcă cu aia ar dormi în același pat nu cu el. Mai bine aleg o femeie matura decat o proasta de asta. Oricum suntem cu 50-100 de ani in spate ca mentalitate în comparație cu țările civilizate, aia nu sunt așa de sălbatici ca noi sa fie atât de dezbinați și să aibă atâta ura pe aproapele lor, la noi predomina prostia și ura extrema, invidia, răutatea. Chestia gravă e că ne dăm și crestini dar avem o răutate in suflet de neimaginat.