| Kaonashii a întrebat:

Mai ninge iarna asta? E primul an in care nu vad deloc zapada si e ianuarie deja

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt sanse sa ninga la primavara laughing
Calendarul s-a cam decalat in ultimii ani, e foarte cald in septembrie si uneori octombrie, ploua toata luna decembrie, iar in martie si aprilie ninge binisor.
In iunie e de obicei frig...

| Drimmero a răspuns:

Incalzirea globala a dat peste cap anotimpurile, nici nu mai stii care cum e.
Oricum e mai bine sa fie cald iarna asta, economie la facturile de caldura, mie unul imi convine ca sunt temperaturi de primavara in ianuarie, atat la pretul facturilor cat si ca peisaj, nu halesc iarna, sper sa vina primavara direct fara sa trecem prin nameti.

| Lioana a răspuns:

Sigur gasesti zapada in munti daca chiar vrei sa vezi zapada. In orase e mai bine fara.

| gemeni6226 a răspuns:

Din pacate din experienta anilor precedenti si asta ma refer la ultimul deceniu, daca iarna e foarte blinda in decembrie si ianuarie, se razbuna in februarie si martie si se termina foarte greu.