| shareable a întrebat:

Mai tineti legatura cu fosti colegi de scoala sau munca?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dap, am si din liceu si din facultate, care lucreaza cu mine si acum (adica 1 in primul caz si cateva persoane in ultimul caz).

| Sofer a răspuns:

Oarecum. Doar ne salutam când ne întâlnim și asta e tot.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, ieșim la cafea de 2-3 ori pe an laughing

| shareable explică (pentru supadeceapa):

Ma dispera ca am impresia ca ma cheama doar pentru ca sunt curiosi ce am mai facut cu viata mea

| floresdemayo a răspuns (pentru shareable):

Poți să fii sigur(ă) că va fi una dintre primele lor întrebări.
De obicei, persoanele mai frustrate sunt si cele mai curioase.
Vor să afle, din prima, ce job ai, dacă câștigi bine, ce studii ai mai absolvit, daca te-ai căsătorit sau unde lucrează iubitul/iubita. Sunt curioși să vadă dacă te-ai realizat mai rapid, ori mai bine, decât ei.

| supadeceapa a răspuns (pentru shareable):

Ultima dată când am ieșit cu o colegă mi-a povestit tot ce au făcut colegii în ultimul an laughing eu nici nu mai știam cum îi cheamă, a trebuit să mi-i descrie. Am trecut cu vederea pentru că am fost destul de apropiată de ea și sincer, e normal să fii curios cum a ajuns unul și altul.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu. Și mă bucur că nu am păstrat legătura.

| oglindasultanului a răspuns:

Macar sa fie departe