| chiftelutacrocanta a întrebat:

Maine am de mers la munca la ora 8:00, m-a sunat un om si i-am spus ca ma duc sigur.Acum m-am razgandit si nu mai vreau sa ma duc,dar ma simt obligat sa ma duc pentru ca i-am spus ca merg,daca as sta acasa, ce s-ar intampla? Se supara omul sau ce se intampla?

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Iar frate?

| Caro34 a răspuns:

Pai, in primul rand ai gresit cand ti-ai organizat programul - stiai ca maine trebuie de la 8:00 sa mergi la lucru, deci telefonezi frumos sau scrii un sms in care iti ceri scuze ca ai uitat ca maine trebuie sa mergi la lucru insa reprogramezi si totul va fi OK: omul nu se va supara, fiindca intelege ca serviciul este pe primul loc, tu iti vei pastra calitatea de "prieten" fiindca banuiesc ca de asta te suna pe tine si nu pe altcineva, iar "obligatia" te va face responsabil, disciplinat etc. Numai bine!

| WithinShadows00 a răspuns:

Normal ca nu. E mai bine pe TPU.