| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ziua de maine imi bate in cap ca o alarma de panica, nu stiu ce sa fac.Ganduri negre si bolnave imi trec prin minte, voi munci din greu imi zic in sine.sIMT CA LOCUINTA SI MUNCA SUNT DOUA OBSESII.Cand sunt la munca,trebuie sa fac ceva efort ca sa ma acomodez,sa uit de casa,casa ma cheama si imi canta sa vin la ea, eu ma uit in stanga si in dreapta si muncesc din greu.Nu vreau decat sa ma duc acasa si sa ma pun undeva in pat sa ma uit la pereti si sa cant.Cand dupa o zi de munca in care gandul mi-era acasa ajung acasa,acasa ma simt bine pana seara,dar seara incepe sa imi sune alarma in cap,trebuie sa ma culc ca maine e lucru,eu insa imi zicbig grine ce m-as simti prost acum cand maine am de lucru? De multe ori doar imi imaginez ca maine am de lucru si devin trist,asa ca imi zic:Maine nu am de lucru,maine sunt invitat la joaca, atunci o pace interioara ma linisteste si rad.Imi zic,de ce vad munca atat de grea cand acolo poate fi o joaca? Ce e greu la munca? De ce m-as gandi la acasa cand sunt la munca,atunci imi zic:Eu n-am casa,nu sunt obligat sa ma duc acasa,acasa e o obsesie si nu sunt obligat sa ma duc acasa,stau la munca si ma distrez ca eu acasa nu vreau sa ma duc,vreau aici printre oameni,chiar daca acasa e familia,ce am de pierdut? Nu sunt obligat sa ma duc acasa, ma simt in siguranta aici si rad.Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Să dormi acolo, așa aia va fi casa ta și așa tu vei fi mereu acasă. Ești genial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca esti obosit.Te implici prea mult si asta te solicita.Eu cred ca e bine sa te bucuri de viata si de fiecare clipa ce o traiesti.
Chiar asa! Ce motiv ai avea sa te deprimi atata?
O. daca ai putea trai toata viata ca pe o vacanta!

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

"Daca faci ceea ce iti place nu vei munci nici o zi din viata ta"-Confucius
Poate tu nu ti-ai gasit inca locul.
https://www.youtube.com/watch?v=cXFWWdOQw9E

| OanaMaria338 a răspuns:

Eu cred că îți lipseşte perechea.