| raluca_9697 a întrebat:

Maine dauun test si nu am invat stiti voi vreo metoda sa invat mai repede?

3 răspunsuri:
| Nemesis_9263 a răspuns:

Nu prea ai alternative. Fa-ti cateva cafele si pregateste-te pentru o noapte luuuuungaaaaa...sau,daca iti permite profesorul, fituici cat cuprindehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ASA e bianca fituici cat cuprinde cel mai bine este sa folosesti o foaie pe care sa extragi ceea ce e important din toate lectiile si sa scrii minuscul rau de tot.Aceasta foaie o bagi sub lucrare si cand nu te vede o iei si o ridici si vezi ce ai nevoie. E important sa citesti de multe ori ca sa nu cauti ca vitelul la Poarta Noua raspunsul s-a cam ai idee pe unde se afla...Eh mie mi-a mershee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna metoda e sa citesti tot ce ai de invatat(sau in mare)cel putin o data si apoi sa-ti faci o schema. Inveti schema foarte usor si apoi intri in detalii cat poti. Nu invata mai mult de o ora in continuu. Fa pauze de 10 minute, nu mai mult! dupa fiecare ora. Cel mai bun timp de invatat e intre 15:00 si 19:00(dar unii invata foarte usor noaptea sau dimineata pentru ca e liniste). Si nu in ultimul rand : inchide messul!