| marett16 a întrebat:

Maine plec la o nunta si nu o sa am prea mult timp sa ma odihnesc... Ce sa fac sa nu imi fie somn. Inafara de energizant si cafea.

4 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Dormi cat imi mult acum, inainte, ca sa rezisti pe tot parcursul nuntii. Alta varianta nu prea e, si cafeaua si energizantele nici macar nu prea functioneaza ca lumea. E cea mai okay solutie.

| thealchemist a răspuns:

Sunt medicamente care te tin treaz dar nu stiu cum se numesc si n-ai timp de asa ceva daca nunta e miine.
dar un dus rece ar trebui sa scoata orice urma de somn din tine. parerea mea.

| monique a răspuns:

Ceai negru/verde si coicolata/cola.

| Monica a răspuns:

Pur şi simplu să te relaxezi. Stai întinsă în pat, uită-te la televizor... E cel mai bun remediu împotriva oboselii.
Cel puţin la mine funcţionează de fiecare dată.
Succes!