| ViseColorate_4467 a întrebat:

Mama unei prietene mi-a zis ca nu toate femeile pot avea gemeni, o generatie poate avea si o generatie nu (ex. bunica prietenei mele a avut gemeni insa mama ei este din generatia care nu poate avea gemeni.prietena mea insa poate avea gemeni dar copii ei nu.)Este adevarata aceasta chestie?

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu este obligatoriu sa existe gemeni in familia respectiva, am vazut multe gravide care nu aveau. Suntem in mainile naturii. Iar chestia cu " o generatie da si una nu" nu este adevarata.

| MariuZ a răspuns:

Nu. E doar o "poveste". Genetica nu e ceva exact. La mijloc e si hazardul (si chiar in cantitati imense).