| EyesSad17 a întrebat:

Salut am o bunica care are gemeni si o fata (fiind mama)dar mama nu este facuta de acelasi tata are un alt tata Tatal ei vitreg si bunica mea au impreuna gemenii ei fiind unghii mei iar eu sunt fix a doua generatie posibil sa am si eu gemenii? va rog un raspuns dau funda

8 răspunsuri:
| PsihinG a răspuns:

Se spune ca gemenii se nasc in majoritatea cazurilor pe linie genetica, desii nu intotdeauna este asa.
Exista posibilitatea sa ai si tu gemeni, dar nu este obligatoriu.

| AnaMica01 a răspuns:

Nu se stie, dar este posibil....Nu te ingrijora o sa treci cu bine peste toate problemele!

| sfeklasfekla a răspuns:

Depinde daca s-a transmis vreo gena la tine daca a fost de la maicata s-ar putea sa ai gemeni dar daca a fost de la primul cu care a facut gemeni nu vei avea in nici un caz

| EyesSad17 explică (pentru sfeklasfekla):

Daca a fost mama prima nascuta? la asta de referi

| sfeklasfekla a răspuns:

Ma refer daca gemenii au aparut din cauza ADN-ului bunicii tale si tu ai sanse sa faci gemeni daca au aparut din cauza ADN-ului sotului dansei nu ai nici o sansa sa faci gemeni ca nu e tatal tau natural

| EyesSad17 explică (pentru sfeklasfekla):

Aha am inteles acum ^^ dar am auzi pe un site ca nu prea conteaza la barbatu si mai mult la o femeie acum nu stiu daca e adevarat

| sfeklasfekla a răspuns (pentru EyesSad17):

Depinde de ADN-un fiecaruia acum na ai sanse 50-50

| DianaZbr a răspuns:

Or fi poate UNCHII tai happy