| allexya501 a întrebat:

Mama vorbeste in truna! cum o fac sa taca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știu că e enervant, dar pune-te puțin în pielea ei. Tu, dacă ai vrea să îți verși frustrările sau să exprimi o idee și vezi că celălalt nu dă doi bani pe ce spui tu, cum te-ai simți? E mama ta, totuși, nu o babă plictisitoare și plictisită din stația de autobuz. Încearcă să găsești problema, să încerci să îi dai un răspuns satisfăcător sau să răspunzi expeditiv pozitiv (adică să nu o enervezi și mai rău, știi tu „zic ca tine, fac ca mine") astfel încât să nu mai aibă ce spune. Dacă simți că nu reziști, o ignori până se potolește, dar mi se pare cam urât, oricum.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-i sa manance mancarea ei preferata.Cel putin va tacea.Cat mananca.

| mona a răspuns:

Ignor-o,asculta muzica la casti

| Shammal a răspuns:

Nu-i raspunde, dai ignore daca e ceva ce nu-ti place

| BiuL a răspuns:

Te inchizi in alta camera, sau ii spui mama vezi ca ma duc sa citesc/studiez/fac teme si te rog sa faci putina liniste ca nu ma pot concentra daca vorbesti cu mine, si povestim dupa. Intre timp cat tace faci tu ce vrei.

| LolaLollita a răspuns:

Invata putin gramatica, arata-i ca te intereseaza si asta. Poate atunci nu va mai vorbi "in truna".

| Fridăm a răspuns:

Ai auzit de vată? Se poate pune în urechi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagă-ți tu degetele în urechi.

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Pune-ti casti :p

| AndreeaMuffin a răspuns:

Zii sa taca lol

| Glsukab a răspuns:

Iti recomand terapia cu bata 2 dupa ceafa si nu se mai trezeste laughing
sau somnifere,
funda?