Elianna
| Elianna a întrebat:

"Maretia unei natiuni si progresul ei moral pot fi judecate dupa felul in care sunt tratate animalele".
Mahatma Gandhi

Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Mmm, nu prea se aplica, daca indienii trateaza bine anumite animale si oamenii de rand nu ajung sa cunasca macar alfabetul, unde e maretia?
Daca femeia la ei e tratata drept un bun oarecare, unde e maretia?
Si exemplele continua si la alte popoare islamice

| WhiteAndProud14 a răspuns:

Zice bine Gandhi.
Animalele sunt un bun exemplu pentru om, poti invata multe chiar si de la un caine.

@Stejara2
Lucrul este deja aplicat, doar ca guvernul sau cine le ofera lor educatie nu inainteaza. Da-i o carte indianului iar el o va citi.