| popescuhertz a întrebat:

Ce părere aveți despre modul în care sunt tratate animalele în România?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum sunt tratate?

| popescuhertz explică (pentru darrio2007):

Există multe cazuri de cruzime față de animale, atât în mediul rural, cât și în mediul urban. Din păcate, legislația privind protecția animalelor este slabă și adesea nu este aplicată.

| darrio2007 a răspuns (pentru popescuhertz):

Asa este.

| gemeni6226 a răspuns (pentru popescuhertz):

Asa este dar maltratarea animalelor se practica si pe vremea cand eu eram tinara deoarece oameni rai au fost si vor fi mereu-dar exista in schimb din ce in ce mai multi oameni care iubesc animalele si isi ridica cuvintul in apararea lor.Chiar pe Facebook este un bucurestean pe nume Tudor Tim Ionescu care militeaza zilnic in acest scop.

| Drimmero a răspuns:

Peste tot exista handicapati care maltrateaza animalele si le schingiuie, aia clar au dereglari mentale, oameni normali nu sunt. Oamenii care trotureaza animalele din pura placere merita spanzurati sau turnata benzina pe ei si apoi sa le dai foc.