| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Mereu când fac ceva, am un sentiment de „deja vu", adică mereu am senzația că am visat momentul în cauză. Da, am „visat" unele chestii dar mereu am senzația că am visat majoritatea chestiilor de exemplu când pun o întrebare aici, am senzația că am visat-o. Dacă mă întâlnesc cu cineva, am senzația că am visat acea persoană cândva.
A mai pățit-o careva? straight face tongue
O iau razna? big grin

75 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am păţit asta de foarte multe ori.

| lilith16 a răspuns:

Eu cand patesc asta ma opresc din ce faceam si procesez tot poate imi amintesc care e faza

| acerr a răspuns:

Trebuie sa ma gandesc bine, ininte de a da un raspuns, dar cred ca exsista o explicatie

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru acerr):

Atunci de ce nu raspunzi dupa ce te-ai gandit deja la raspuns? laughing

| aXy99 a răspuns:

E normal sa avem senzatii de deja vu.

| RAY a răspuns:

Pe mine mai visat? cum arat in visele tale? sunt foarte curios

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si in cazul meu?

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Si tu ai avut cu mine deja vu mai ai

| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Si ca iti voi scrie acum ai avut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuh si eu am mereu astfel de experiente chiar foarte des, cred ca toti avem mai mult sau mai putin. eu am impresia de ex ca am trait mai multe vieti, eu unu cred in reincarnare si daca o sa ma sinucid sper ca dumnezeu iminva oferi inca o reincarnare desi nu prea cred dar cine stie...
Nu stiu de ce am impresia ca tu esti un mic geniu cred ca ar trebui sa iti folosesti inteligenta in alte chestii nu in TPU, ai potential nu gluma.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Cum ai ajuns la concluzia ca ai avut?

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

N-am avut.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Serios?

Răspuns utilizator avertizat
| acerr a răspuns:

Posibil subconstientul, sau inconstientul... ceva ce se afla in minte sub constiinta.
ai inteles ceva? complicat, asa e creierul, regizeza enorm
nu stiu.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Da, cred că te-am visat cândva.
Știu că ziceai mai demult pe TPU că ai visat că te urmărește nu știu ce entitate. Dacă ai visat că ți-a atins fața, eu am fost! laughing rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu stii crezi, e o diferenta

| FreddieM a răspuns:

Am patit-o de multe ori, dar cea mai tare a fost asta. Eram mic, nu retin exact varsta, in jur de 10 ani si viasasem ca mergeam intr-un oras necunoscut mie la acea vreme, cu multe cladiri vechi si cu alei din piatra si diferite detalii particulare, stalpi etc. La putin timp dupa asta, am mers pentru prima data la o prietena de a mamei in vacanta. Ajunsi acolo am recunoscut imediat strazile si cladirile din oras. Erau identice ca acelea din vis. Orasul in cauza e Sibiu. Nu glumesc, am trait realmente experienta asta.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Eu sunt o fantoma in visele tale laughing

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Iti dai seama ca sansa era foarte mare

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru FreddieM):

Aoleu big grin

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Nu! rolling on the floor Dacă aș sta să-ți descriu cum arătai în visul meu, te-ai plictisi!

| acerr a răspuns (pentru FreddieM):

Hehehe asta sti ce inseamna? ca ai fost acolo intr o viata anterioara, mi s-a intamplat si mie, am cautat explicatii si scrie ce ti am raspuns

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Cum?

| Celcestietot a răspuns:

Viitorul deja exista, senzatia de deja vu are loc atunci cand o amintire din viitor este trimisa in trecut in mintea ta. Da, si eu am visat intamplari si acestea s-au produs chiar la niste ani buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da sad bravo tie si parintilor tai, ceva bun de la ei tot ai mostenit.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

La începutul lui septembrie trec prin Timișoara și nu vreau să risc să-mi tragi o palmă rolling on the floor big grin