| Georgiana_Paula_1997 a întrebat:

Merg in excursie ce sa imi iau cu mine?
Dar cu ce sa ma îmbrac?

2 răspunsuri:
| ToTheRescue a răspuns:

Sincer nu are rost sa-ti iei multe haine cu tine.Depinde daca acolo unde mergi este cald sau rece dar daca este cald iti recomand sa te imbraci cu haine in alb astfel lumina este reflectata si nu te incalzesti tare. Evita hainele negre pe caldura fiindca absorb caldura si in afara de strictul necesar(periute, perie, deodorant/parfurm, telefon, bani) nu prea vad rostul altor obiecte.

| LoveSleep a răspuns (pentru ToTheRescue):

Auzi, strict necesar.
Pe vremea mea strictul necesar era o bucată de slănină și două cepe, învelite în chiloții nevestii, să capete savoare.