| blairelovesmusic a întrebat:

Merita sa iti faci tatuaje?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Nu, chiar deloc. Este ca și pentru fumat (dacă merită sau nu) sau să cumperi un tricou de 200 de lei, dar nu-ți aduce un beneficiu real (poate doar psihologic, dar asta ar însemna că psihologia ta este cam greșită). Cu timpul, culorile își vor pierde din nuanță, și trebuie să plătești din nou ca să le colorezi, doar dacă vrei... sau le lași așa. Tatuajele sunt faine doar când ești tânăr/ă, dar când îmbătrânești, pielea se usucă, și nu mai poți să le colorezi chiar cum vrei, și se vor face aiurea. Din câte am auzit, este foarte costisitor și foarte dureros să le ștergi; și chiar dacă le stergi, vei rămâne cu un sentiment de regret.

4 răspunsuri:
| Antisistem11 a răspuns:

Asta depinde numai de tine. daca tot iti faci tatuaj fa ceva care sa aiba o semnificație profundă pentru tine.cheers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei și ești sigur, da.

| isemilia a răspuns:

Depinde doar de tine si de semnificatia pe care o are pentru tine.