| yanooko a întrebat:

Merita sa suferi din iubire?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine singur decat in suferinta sentimentala

| cristi202 a răspuns:

Merita. Iubirea insasi inseamna suferinta. Caci, dincolo de toate de briz-brizurile ei, adevarata dragoste e dovedita atunci cand renunti la tine in favoarea celui iubit, si asta doare. Dar, dincolo de durere, de renuntare, sta rasplata uniunii la care poti sa ajungi, rasplata care face ca suferinta sa merite.

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

Te contrazic, fiindca nu ai gasit dragostea adevarata, daca suferi!
Un om care iubeste si este iubit, nu are de ce sa sufere, ca-i o relatie minunata, care poate continua ani si zeci de ani, fiindca fiecaruia ii este drag sa cedeze sau sa-i faca pe plac celuilalt si continui sunt motive de bucurie si veselie.
Vorbesc din propria-mi experienta!

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca trebuie sa iti dau dreptate... happy
Ma bucur ca esti sigura, si ca vorbesti din proprie experienta!
Da, dragostea acopera suferinta, renuntarea...

| RAY a răspuns:

În lipsa iubiri ești mort emoțional, nu suntem roboti suntem umani, răspunsurile vin de la pers depresive, anexioase, în caz de apocalipsa nu ai lua ultima masa cu cei dragi?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita!

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti sigura?
(Vezi raspunsul meu)
happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu merita, dar nici nu e o alegere.

| Drimmero a răspuns:

Viata e prea scurta pentru prostii d-astea.

| 1997onur a răspuns:

Nu ai cum sa suferi daca iubești cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Al1na61 a răspuns:

Mai exista iubire?