| tookie a întrebat:

Mesaj pentru fete : Cum vi se pare, pentru voi, barbatul/baiatul ideal? >:

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Eu zic sa incetati cu intrebarile de genul asta.de ce? hai sa iti explic!
in primul rand tin sa iti reamintesc ceva ce tu deja stii:fiecare e diferit, fiecare e special in felul sau. datorita faptului ca suntem diferiti e normal ca fiecare sa aiba alte asteptari si sa isi doreasca altceva.
unele vor barbati sensibili, romantici care sa le scrie poezii, altele vor barbati duri care sa stie sa se impuna intr-o relatie. unele vor barbati cu simtul umorului care sa le faca mereu sa rada, altele vor barbati serioasi care sa le ia mereu in serios. unele cauta barbati care sa le zica mereu ceea ce simt, altele cauta barbati care sa le demonstreze si sa le arate ceea ce simt fara cuvinte. unele cauta barbati mai mari decat ele pentru ca asa se simt mai protejate, altele cauta barbati mai mici decat ele, pentru ca le place sa joace si rolul mamei intr-o relatie. unele cauta barbati bruneti cu ochii albastrii, altele cauta blonzi cu ochii caprui. unele cauta barbati cu bani care sa le ofere lux, altele cauta barbati care sa le ofere iubire.toate suntem diferite si cautam alteva. e la fel ca si la barbati.
trebuie sa intelegi asta.si daca una nu te place pentru ca esti nu stiu cum, o alta poate ca o sa iubeasca exact chestia pe care cealalta nu o suporta. vrem decat un singur lucru! sa fiti voi.sa nu jucati roluri pentru ca mai devreme sau mai tarziu oricum ne vom da seama.nu poti fi placut de catre toate. unele te plac, altele mai putin.important e sa intelegi asta si sa nu iti mai pui astfel de intrebari pentru ca nu merita.nu vei gasi raspuns la aceste intrebari niciodata.de ce? pentru ca fiecare vrem altceva!

4 răspunsuri:
| rebela a răspuns:

Barbatul ideal ar fi barbatul perfect, dar cu toti au defecte. Dar barbatul ideal pentru mine ar fi in primul rand sa arate destul de bine dar si sa-mi ofere ce caut de ani intregi:IUBIRE ADEVARATA.

| Elial a răspuns:

Baiatul ideal pentru mine, ar fi un baiat
-saten cu ochi caprui
-putin mai inalt ca mine cu vreo 5-10 cm.
-Sa imi ofere foarte multa atentie si dragoste
-Sa fie delicat cu mine
-Sa aiba bunul smt fata de mine si de persoanele din jur(adica sa nu scuipe, sa nu injure)
-Sa nu fie innebunit dupa sex
-nici slab dar nici gras
-chipes, sociabil, educat, romantic

| *swper* a răspuns:

... frumos, sensibil, intelegator, destept, amuzant ...saten, ochii caprui :X si sa avem multe in comun desi se spune ca '' opusii se atrag ''

| iubiricaa a răspuns:

Pai pentru mine barbatul ideal ar fi asa:
brunet cu ochi albastrilove struck
putin mai inalt decat mine
educat.sensibli.romantic.chipes.destept.
nu gras...
sa ma alinte sh sa-mi spuna mereu teiubesclove struck
de gasca...sh c-am atat cred