| Coman_Alexandra_1996 a întrebat:

Mi a întârziat ciclul o săptămâna și mi am făcut 2 teste de sarcina care au ieșit negative. Am făcut o cu prezervativ este posibil sa fiu însărcinată?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ambele teste sunt facute inutil!
Un test corectd e sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex!
Orice testd e sarcina facut inainte de 21 de zile, va arata negativ, chiar daca esti insarcinata.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ati facut sex protejat, este imposibil sa fii gravida.

| SG1995 a răspuns:

Daca testele le-ai facut mai repede de 3 saptamani de la actul sexual se pot dovedi false.

| alexwahl a răspuns:

Ai poza faina de profil. Normal ca nu!

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu poți fi însărcinată dacă ați făcut-o cu prezervativ și l-ați folosit corect. Apoi nu ai menționat nimic de ciclu și perioade fertile. Este important și aspectul ăsta.

| BlondinaBlonda a răspuns:

Nu are cum sa rămâi însărcinată dacă ai făcut-o cu prezervativ... Numai dacă acesta s-a rupt în timpul actului sexual, iar menstruația poate să întârzie din mai multe motive aceste dereglări sunt dereglări hormonale și în unele cazuri sunt normale, nici vorba de vreo sarcină dacă prezervativul nu s-a rupt iar testele de sarcină au ieșit negativ, mai mult ca sigur este vorba de o dereglare hormonala

| Noima a răspuns:

Dacă situația continua consultă un doctor.
Ciclul menstrual poate să întârzie din foarte multe cauze: răceli, infecții, dereglări hormonale. Dacă ești sigură că nu a trecut nimic de prezervativ nu-ți face griji în privința asta.