| bogdan73737 a întrebat:

Mi-am pus intrebarea asta intotdeauna si va intreb si pe voi.De ce persoanele care iubesc(ma refer la cupluri) ajung sa fie intotdeauna ranite? (Cu exxeptia cazului meu, eu nu am fost ranit) dar vad asta la celelalte persoane.Care este motivul? De ce acesti oameni care iubesc ajung sa sufere?

4 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Cand :
-au anumite asteptari de la persoana pe care o iubesc, iar cand persoana respectiva nu face ce se asteapta ei sa faca, sufera.
-au incredere in acea persoana si sunt tradati, etc
-se ranesc singuri (paranoia - cu sau fara motive reale; gelozie, posesie, etc)
Cand...nu stiu sa iubeasca,cand nu stiu ce e iubirea,cand iubesc persoana gresita( nu isi dau seama ca poarta masca,ca mint).
Sunt multe motive,e plin site ul cu intrebari din care poti sa iti dai seama de motive.
Sunt carti despre astea,video-uri,articole,site uri intregi,mereu te-ai intrebat dar nu prea ai cautat.
Noroc de fictiv,mare caracter,mare profet,mare maestru spiritual si indrumator,o sa imi deschid si o campanie in politica "Lasati bisericile,ne ajung! Salvati spitalele!".
Ah,tu ai zis ca nu ai fost ranit, e foarte bine, nu iti doresc asta, dar cateodata cutitul e infipt in spate de la cine te astepti mai putin.
Sunt foarte putine fete ok, cu care poti avea ceva frumos, restul...sunt doar prezervative, bune de bagat p in ele, la propriu si apoi la figurat, ca sa nu se supere.
Daca esti cu o tipa ok, ai grija de ea.

Multa bafta.

| Endoryus a răspuns:

Stai ca iti vine si tie randul. Tuturor le vine mai devreme sau mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia se plătește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ranit cel care a iubit mai mult intr-o relatie, si nu se poate ca ambii sa o faca in aceeasi masura asteas filme, nu realitate.