| LolaKissTheGirl a întrebat:

Mi-ar placea ca pe TPU sa nu mai fie utilizatori care isi fac cont, intra numai o zi si apoi nu mai intra niciodata.

Cred ca peste 20% din utilizatori fac acest lucru. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu am observat acest lucru. Insa pana la urma, este alegerea (dreptul) fiecaruia, daca vrea sa-si foloseasca contul sau nu. Poate unii n-au timp de asa ceva sau nu s-au simtit atrasi de acest site. Crearea contului si neutilizarea lui nu sunt interzise pe TPU, cum nu sunt interzise nici postarile anonime (fara nici un cont), care au si partea buna a lor, si partea proasta. Sunt multe postari anonime, care intr-adevar ajuta, dar sunt si nenumarate, care doar jignesc sau distribuie Spam-ul.
In schimb, nu mi se pare deloc fair-play, cand cineva isi creaza mai multe conturi, in scop de a vota abuziv si de a se premia singur cu "fundite". Posteaza niste intrebari, noi, crezand ca omul chiar are nevoie de ajutor, il ajutam, dar de fapt se adevereste, ca n-a avut nevoie de nici un raspuns, doar a vrut sa aiba o "fundita" in plus. Unii isi bat joc de noi si de timpul nostru, si mi se pare un comportament foarte egocentrist, infantil si lipsit de respect.
Iar altii, cand n-au curajul/tupeul de a vorbi liber/deschis de pe contul sau principal, isi fac un cont nou, de pe care intentionat creaza conflicte, jignesc si fac tot felul de acuzatii la adresa celorlalti. Este foarte josnic, meschin.
Mi-ar placea foarte mult, ca pe TPU sa nu mai existe acest gen de utilizatori, desi este aproape imposibil. Administratorii n-au cum sa urmareasca tot ce misca pe site. Iar daca ii ajutam noi, raportand (mesaj la Contact) pe cei, care isi bat joc de site si de noi, atunci vom reusi sa facem din TPU un loc si mai bun, mai placut, mai frumos.
Numai bine tuturor!

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@LolaKissTheGirl, mersi pentru apreciere! Numai bine!
La multi ani tuturor romanilor!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mi-ar plăcea să poată posta răspunsuri numai utilizatori înregistraţi. Avem destui anonimi, care înjura sau pur şi simplu îşi bat joc, nu toţi dar totuşi sunt. Dar se pare că nu se va face nimic în nicio privinţă. Baftă!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Sunt de acord cu tine.
Isi fac cont, intra odata pe luna si dupa uita de el.
Ar fi calumea daca s-ar sterge conturile nefolosite mai mult de o luna.

O seara placutahappy

| Libelle a răspuns:

Asta e...pana la urma nu ne deranjeaza cu nimic
si cei care vin si au degand sa stea sunt bine veniti
de fapt si eu mi-am facut cont pe mai multe alea.nu am intrat decat odata

| pwp a răspuns:

Da, e adevarat.acele conturi ar trebui sterse...consuma degeaba sad

| Nicoleta a răspuns:

Eu sunt de acord.Pe langa asta, ar fi frumos sa nu mai existe utilizatori care isi fac conturi la panarama pentru alte scopuri decat cele ale sitului.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Chiar se întâmplă aşa ceva? How sick!

| Mariinaa a răspuns:

Pai ce parere sa am!
Eu cred ca ei sunt de parere ca si-au facut cont, s-au uitat, au raspuns ceva, si-apoi au iesit!
Deci:intrat, vazut, facut, plecathee hee
Parerea mea este ca mai bine nu si-ar face daca nu mai au de gand sa acceseze acel cont!
Dar acum: Lasa-ti oamenii in pace, nu au voie sa experimenteze?
pa, pa
Doamne ce m-am repetat! scuze...hee hee

| Lolozaur a răspuns:

Aici este si problema siteului happy Tpu.ro trebuie sa ii atraga si sa-i tina pe site zilnic. Te-ai gandit la simplul fapt ca cei care "intra o zi si apoi nu mai intra niciodata" au vrut doar sa testeze / sa vada daca le place siteul? tongue