| Diamondsz a întrebat:

De ce credeti ca toti utilizatori "alearga" dupa funde?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aleargă că nu au înțeles menirea acestui site, în top este alergatul după tricou!
Pa, pa.

| TeoPT a răspuns:

De-a lungul existentei TPU s-a discutat de foarte multe ori despre chestia asta. As zice ca nimeni nu a tras o concluzie directa. Unii de pe site-ul asta habar nu au de ce anume cer funde, dar le cer fiindca asa vad la altii. Mai sunt care cer funde deoarece au o conceptie tampita cum ca fundele cersite te fac expert TPU. Altii cer din orgoliu, considerand ca orice ajutor, cat de mic, trebuie rasplatit orice ar fi, iar daca nu esti rasplatit trebuie sa te milogesti pana primesti rasplata. Mai sunt si care au impresia ca o sa fie mai respectati daca au mai multe funde cersite. Oricum, nu ii inteleg pe cei care alearga dupa funde. Nu ii ajuta la nimic, nici pe site, nici in viata reala. Sunt doar oameni fara personalitate, care ar renunta la opiniile proprii ca sa-i linguseasca pe altii pentru funda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoPT):

Ai unit cel mai bine principalele motive. Well said.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
vor sa ajunga in primele pozitii ale clasamentului, dar nu asa se ajunge, ca orice "trofeu" trebuie castigat prin munca cinstita, iar cersetoria nu este admisa si nici nu te propulseaza in top...din contra, are reactii adverse...
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu toti; o fac in special copii si adolescentiii.Pentru ei e ca un fel de,, trofeu''', si o cer indifernt de calitatea raspunsurilor. Putini dintre isi merita cu adevarat funda.
Cei mai maturi nu pretind funda pentru ca raspund din placere si din dorinta de fi cu adevarat de folos.

| Liviu a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mai scutit sa mai scriu si eu acelasi lucru.
Ce sa facem, asta este viata, mergem inainte big grin sanatate sa fie.

| Crucified a răspuns:

Ca sa slabeasca. laughing

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Nu chiar toti, recunosc si eu am cersit funde, deoarece nu stiam ce este TPU, stiam dar nu esentialul.Si acum rad cand am vazut un raspuns pe TPU ~nu stiu, dar dai funda~virgula eu am pus-o.
O zi buna, sa ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu toţi, însă majoritatea n-au înţeles de ce ne aflăm pe acest site, suntem aici să ajutăm lumea, nu să alergăm după fundiţe care nu ne ajută cu nimic.
Te pup!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună!
Suntem aici să ajutăm lumea, nu să avem badge auriu care nu ne ajută cu nimic.
Te pup!

| M1hai a răspuns:

Dupa parerea mea eu cred ca utilizatorii alearga dupa funde deoarece ca sa castige puncte si sa avanseze in top, dar am vazut multe raspunsuri in care la sfarsit scriu,, imi dai funda,, aici dupa parerea mea nu mi se pare calumea sa ceri funda, omul cu intrebarea ii da funda celui care vrea happy

| GiAnca a răspuns:

Punctajul.Vor sa ajunga pe primul loc.Dar atunci cand ''cersesc'' se vede disperarea asta.