| motorsportskr a întrebat:

Mi se pare că e cam moartă treaba pe Facebook, nimeni nu mai postează, doar share-uri la aceleași postări pe care le-am văzut de un milion de ori, parcă nimeni nu se mai gândește la ceva original. Oare e din cauza listei mele de prieteni, să-mi fac alt cont?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si daca iti faci alt cont, inseamna ca iti faci alti prieteni? Cu contul actual nu poti sa faci asta sau cum?

Posteaza lumea care vrea sa posteze. In general postarile ar trebui sa fie de la un profil al unei persoane, nu de site-uri. Deci daca ai la prieteni persoane care posteaza, o sa poesteze. Daca nu, nu.

Si oricum, inteleg ca tu vrei sa vezi postari de la ei, adica pozele lor, nu distribuiri de memeuri si toate cele. Pai daca e asa, mergi pe afara si o sa vezi o multime de oameni.
Sau mai bine zis, ce te astepti sa fie original la cei de pe Facebook? Sa vezi un prieten ca posteaza o noua teorie a relativitatii? Aceia nu stau pe Facebook. Oamenii lucreaza, se dezvolta, nu au timp sa posteze orice rahat facut de ei. Asa ca ce mai ramane de vazut, este continut doar de la restul...

| motorsportskr explică (pentru DoarBogdan):

Eu nu am mai intrat de multi ani si l-am reactivat acum

| dannyel86 a răspuns:

Efectul de turma. E mai comod sa dai share decat sa creezi continut original. Poate ai prieteni in lista care gandesc exact la fel, iar asta poate fi obositor. Pentru ca vezi la infinit aceleasi postari pe care ei le considera "cool". Aboneaza-te la pagini/grupuri diverse, ca sa ai continut nou si dezactiveaza urmarirea postarilor in cazul unora dintre prieteni, ca sa nu te mai bombardeze cu aceeasi informatie.

| Endoryus a răspuns:

Sa fii original inseamna sa iti folosesti capul. Ceva contrar majoritatii care isi pierd timpul pe prostia aia.