| anonim_4396 a întrebat:

Mi se rup foarte tare unghiile si uneori se exfoliaza. Ce as putea sa fac? Am incercat gel de reconstructie cu calciu si nimic.

Răspuns Câştigător
| IthinkIly a răspuns:

Bună, Poți să îți cumperi ulei de ricin și să te dai seara (sau cât timp stai la pc ) la cuticule.
Poți folosi și Lămâie, mai exact zeamă de lămâie.Ți unghiile într-un bol cu zeamă de lămâie, nu prea mulă, cât să-ți acopere unghiile. Zeama de lămâie le întărește.
Uleiul de ricin le ajută să fie mai sănătoase.
Sau poți folosi ulei normal, de la mama din bucătărie, puțin îl încălzești, tot așa, le întărește și le dă un luciu.
Nu sta mult cu mâinile în detergenți până ți se refac.
Și ține-le scurte cel puțin 2/3 săptămâni ca să fii sigură că-ți vor rezista happy
Încearcă astea și vei vedea că are efect.
Succes. Fundă? happy

1 răspuns:
| jojo92 a răspuns:

Tinel in fiecare zi in zezma de lamaie cam un sfert de ora si o sa ai unghii foarte tari.