| Dana2103 a întrebat:

Micii expira maine, pe 4, dar eu desfacui caserola sa mananc din ei. Caserola era umflata de aer. Credeti ca mai sunt buni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termenul de valabilitate nu are importanta, daca miros si au gust Ok inseamna ca sunt buni de mancat.

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Da, baga cu incredere, pune si niste mustar, o berica ca intra ei fara probleme.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, presupun ca sunt buni, daca ei zic ca expira maine, atunci asa ar trebui sa fie. Probabil ce ai vazut se datora diferentei de temperatura.

Deci din partea mea, poti sa mananci linistita. Poate imi dai si mie.

Pofta si o seara frumoasa sa ai! ^_^

| Celcestietot a răspuns:

Pai dacă expiră pe 5, încă mai sunt buni, de nu ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă aș fi în locul tău, i-aș lăsa...mai ales dacă era umflată caserola... Mai bine mănânci altceva, decât să îți fie rău de la mici.

| Nume6 a răspuns:

Eu tot asa am mancat mici cu o zi inainte de expirare si n-am avut nimic. Daca nu au un miros dubios sau gust dupa ce ii pregatesti sunt buni