| Nimeni20192018 a întrebat:

Modalități de a gasi prieteni.

Răspuns Câştigător
| Sadxx34 a răspuns:

Trebuie să cunoști cât mai multe persoane și să vezi dacă rezonezi cu acele persoane, dacă aveți lucruri în comun, dacă gândiți asemănător etc. Nu e ușor să îți faci prieteni reali în ziua de azi. Mai nou, totul se desfășoară online și e dificil dacă nu comunici face-to-face cu diverse persoane.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prietenia nu se găsește, ci se creează în timp. Ca să găsești persoane care pot să îți devină prieteni cu timpul, ele se află în jurul tău, dacă nu trăiești izolat în pădure sau în vârf de munte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu cand ii pierd, ii sun. Recomand, chiar daca nu aud telefonul din prima.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În pet-shop-uri, în adăposturi... happy

| Hammurabi a răspuns:

Prietenii nu îi găsești.
Prietenii ți faci de-a lungul timpului.
Sau crezi că ești în vreun joc pe calculator? laughing

| Dismally a răspuns:

Vorbeste cu cat mai multi oameni, nici nu stii unde si cand poti da peste cineva compatibil; cauta persoane cu care ai ceva in comun, asa va fi mai usor sa legi o prietenie.

| gemeni6226 a răspuns:

Este dating pe Facebook si matrimoniale.ro plus tagged.com sau hi5.

| Jessica1235 a răspuns:

Prietenia o creezi, de exemplu vecini de la bloc, colegi de școală, colegi de la lucru etc