| MakinTosh a întrebat:

Motorul de cautare bing a reusit vreun pic sa se apropie de google?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Anul trecut google a detinut cam 75% din piata in ce priveste search ul. Iar bing vreo 10%. Prin sua bing ul are o proporție mai mare insa e departe ani lumina de google.

| MakinTosh explică (pentru suntserios):

Dar de ce niciun motor de cautare nu se apropie deloc de google? Ca si pe bing sau yahoo sau alte motoare gasesti imediat ce iti trebuie.

| NotNamed a răspuns:

Motorul de cautare cel mai folosit este google insa dupa niste studii amanuntite bing este mai bun

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea.

| T0T a răspuns:

Da, din punct de vedere calitativ. Este foarte ok, din punctul meu de vedere. Însă tot nefolosit rămâne. Google oferă încă cele mai bune servicii. Nu prea poți atrage, decât prin servicii gratuite care îți asigură confidențialitatea. Asta ar fi singura șansă a altor motoare de căutare, de asemenea.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru MakinTosh):

Niciun motor de cautare nu ofera rezultatele ca cei de la google. Nu are nimeni algoritmii pe care ii folosesc google pentru eliminarea de spam, pentru indexarea pe baza relevantei si autoritatii domeniilor sau pentru detectarea contentului natural

| oglindasultanului a răspuns:

Eu prefer bing pentru ca google e rasist. Dar nah, google are mai multe contracte/parteneri.