| daniel2134 a întrebat:

Salut TPU. Am o problema cu Google Chrome. Eu am motorul de cautare prestabilit Google, doar ca eu de fiecare data cand caut ceva pe browser, adica pe google sunt redirectionat pe Microsoft bing. Oare de ce? Multumesc.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii pe pagina dorita (de cautare Google), dupa care in setarile browser-ului.
In setarile de pornire alegi "pagina curenta".
La setarile de cautare, schimbi in loc de Bing scrii "google.ro" sau "google.com".

| daniel2134 explică (pentru Bula):

Nu imi merge asta. Eu de fiecare data cand deschideam o fila noua si cautam ceva in ea ma dadea pe google, nu bing. Chestia asta mi se intampla de azi

| daniel2134 explică (pentru Bula):

Inca ceva: cand scriu pe google "google.com" ma directioneaza pe o pagina "google.com.ar". asta reprezinta ceva?

| cfrtobias a răspuns (pentru daniel2134):

Cred ca trebuia sa accepti cookies sau sa personalizezi si dupa acceptare.

| Bula a răspuns (pentru daniel2134):

Si setarile filei noi se pot ragla, ce sa apara.
Incearca google.ro

| anonimg a răspuns:

"Inca ceva: cand scriu pe google "google.com" ma directioneaza pe o pagina "google.com.ar". asta reprezinta ceva?"

Asta ar reprezenta un virus in pc-ul tau.

| daniel2134 explică (pentru anonimg):

Nu prea cred ca e treaba de virus ca al meu avast nu a detectat nimic. Nici windows defender. Dar oricum am rezolvat problema. Am resetat browserul si nu imi mai apare nici acel google.com.ar

| anonimg a răspuns (pentru daniel2134):

E bine ca ai rezolvat problema; meriti funda. laughing
Cel mai bine este ca ai spus si cum ai rezolvat, pentru ca cine mai intampina problema sa poata gasi solutia mai usor.

| cfrtobias a răspuns (pentru anonimg):

Nu e virus, e https://prnt.sc/1vfn16h