| chiftelutacrocanta a întrebat:

Multi zic ca sanatatea e pe primul loc si ca banii nu conteaza, pai sanatatea nu trebuie intretinuta cu bani? Un om cu bani multi nu e mai sanatos psihic decat unul fara bani sau cu bani puțini?

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu ştiu neapărat de sănătatea psihică, dar ştiu că multe tratamente sunt costisitoare iar dacă ai bani te vindeci, dacă nu te chinui sau mori.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Si banii sunt importanti,fara ei nu putem sa ne castigam existenta dar niciodata sa nu pui banii mai presus de orice, in viata sunt lucruri nai importante decat banii, cum ar fi sanatatea si fericirea, demnitatea, onoarea.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu numai banii aduc fericirea.
Tine minte asta.

| Nitroblast a răspuns:

Nici pe departe.
De aia isi ies din minti, fiindca nu stiu ce sa mai faca.
Lipsa muncii, a ocupatiei si a obiectivelor te duce la nebuni.

Sa nu iti doresti sa ajungi bogat.