| hândel a întrebat:

Multumesc pentru. incurajarile voastre si, puteti sa ma felicitati. Am fost RESPINS, atat la categoria A cat si la categoria B. Totu' a fost perfect pana am dat de intrebarile de mecanica si conducerea ecologica. Ghinionista zi am avut. Au fost niste intrebari de mecanica si c. eco., de nici macar n-a lasat loc de rationament prin care sa pot ghici raspunsul corect, am dat total pe langa. 2 intrebari identice sau repetat una dupa alta, si au fost punctate ambele. N-am crezut ca-mi vor da atatea intrebari de mecanica. Speram sa-mi pice 1 sau 2 intrebari, in schimb au curs de m-au imbuteliat si expediat acasa pret de 15 zile. Au fost 5 intrebari de mecanica, 5 din 26. E criminal, de parca's fi dat examen de mecanic auto nu sofer. Am fost suparat tare, in primul rand pe mine, ca n-am dat importanta acestor 2 capitole. Asta e! Cineva trebuia sa se aleaga cu ghinionul celor norocosi carora le-au picat 1 - 2 intrebari d'astea tampite. Am sa-nvat si categoriile astea, si data viitoare, poate sa ma-ntrebe si de ma-sa pc-ul ala, ca voi avea 1, 2 sau 3 raspunsuri corecte pentru. el.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Hm, eu am picat de 3 ori teoria. Fiindca mi se parea ca daca ma descurc la practica, o sa ma prind de raspunsuri. Inainte sa dau a patra oara, am zis "hai sa citesc prostia asta de regulament". Si am citit-o, mi s-a parut chiar interesant si am si trecut. Cu 24 de puncte, parca. Asa ca bafta, insista si persista!

11 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Speranta moare ultima. mai mergi o vreme cu beciucletu, si in timp ce pedalezi reciti decretu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu faceam nici 14 raspunsuri bune pe chestionar pina ultimile 5 zile pina la examen.Conduceam cu instructorul alaturi dar nu stiam legislatie si ala nu-mi spunea nimic ba chiar ma punea sa intorc in intersectie sau pe linie continua si n-aveam nici o treaba o luam pe interzis pina cind mi-am dat seama ca se apropia examenul si n-am mai iesit din casa.Am luat sala cu 26 dar la traseu mai trebuia ceva...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Se mai intampla... Stai linistit... O sa vina si a doua oara... O sa mergi din nou la sala. Plictisit... o sa astepti sa vina... sa treaca... ai grija si la intrebarile de la infractiuni si contraventii ca si la alea se incurca destul de multa lume. Si data viitoare incearca sa te odihnesti inainte.

| hândel explică:

Sunt un sofer bun, echilibrat, cunosc toate regulile de circulatie, sunt atent la orice manevra fac, la practica condus am fost de la inceput foarte agil la manevre corect executate desi unii participanti din trafic ma faceau sa-mi doresc sa ma dau jos si sa-i iau la omor, dar mi-am pastrat calmul, am luat cel mai mare punctaj la testul psihologic. Chiar nu vad ce pericol pentru. drumurile publice prezint, astfel incat pe baza notiunilor de mecanica pe care nu le am, sa nu-mi fie permis dreptul de conducere. Cu ce pun eu siguranta celorlalti in pericol?! Daca nu stiu ce are masina cand scoate fum negru, albastru, violet pe teava de esapament, ca asta a fost una din intrebari, trag pe dreapta si ma descurc eu. Sun o firma de depanare si mi-o fac ei mai bine decat orice amator care a memorat din carte cateva intrebari si raspunsuri. In fine, poate din vina supararii pe care inca o simt usor, nu vad clar importanta pe care probabil o are cunostintele de mecanica si conducerea ecologica.

| hândel explică:

@ adevarat Dr.BenZona. si voi incerca ce mi-ai propusbatting eyelashes
@ harciog felicitari! Desi nu cred ca-i recenta reusita ta, e de admirat ca-n 5 zile ai reusit sa-nveti toata legislatia si sa iei si 26 puncte, bravo happy
@ kittyalexandra, la infractiuni si contravenii, n-am de ce sa ma incurc. Mi-am facut o clasificare-n minte si nu ma-ncurc deloc. Ai dreptate cu odihna, eram nedormit de 2 nopti si 2 zile, dar nu asta era problema. Chiar nu stiam ce sa raspund la intrebari de mecanica si c. eco. sad

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nici o problema, asa au patit si baietii mei, au picat amandoi de 2 ori (au dat examenele in aceieasi zi de fiecare data), abia a 3 oara au luat amandoi. Ai incredere in tine, sigur vei reusi, iti urez multa BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pui pe langa ce mi-a picat mie in examen.eu am luat sala a 4-a oara.eu fac scoala in Spania si m-au terminat astia cu mecanica, prim-ajutor, droguri, medicamente, alcool. daca nu luam nici de data asta mai invatam ceva si ma reprofilam, medic ma faceam.chiar nu inteleg de ce trebuie sa invatam atatea chestii, eu sunt fata si iti dai seama ca daca fac o pana chem pe cineva sa ma ajute, nu ma pun eu sa schimb roata...sunt nebuni...

| seriFos a răspuns:

Asta da ghinion...bine nu putem spune ca este doar ghinion avand in vedere ca ai spus ca nu ai dat mare importanta celor 2 capitole...asta este, data vitoare vei reusii(100%)...Succest!

| emy a răspuns:

Ce sa-ti zic? Ia ghinionul ca pe un noroc! Stii ca se spune ca de multe ori un rau te fereste de alt rau.Nimic nu e intamplator pe lumea asta. Dumnezeu stie ce e bine pentru noi, chiar daca noi percepem lucrurile altfel.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Ai avut o zi mai nasoala insa asta nu trebuie sa te descurajeze. data viitoare vei lua sigur happy

mult succes data viitoarehappy

| hândel explică:

@ psiholoaga, "hai sa citesc prostia asta de regulament" rolling on the floor Mult'am tuturor! love struck Chiar ajuta intr-o oarecare masura sa fiu parte din comunitate.batting eyelashes