| Superior a întrebat:

Nebunia este un lucru esential omului. Atunci de ce sunt si prosti?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prostia este, iar la unele popoare ia este genetica, exista popare superioare unde ratiunea, inteligenta sunt baza si popoare inferioare unde prostia e baza

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Prostia se poate vindeca daca stii sa pui mintea in actiune happy

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

"Doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia. Nu sut prea sigur despre Univers."-Einstein

| TheLifeIsGood a răspuns:

Pai, stii cum se spune :"Cele mai comune două elemente ale universului sunt hidrogenul şi prostia", Harlan Ellison laughing
Daca nu ar fi prosti, nu ne-am deosebi unii de altii. Prostia e ca un element de clasificare: ori esti prost, ori nu. Nu se poate ambele. happy

| BIoody a răspuns (pentru TheLifeIsGood):

Eu cred ca toti suntem la un moment dat, unii mai putin altii mai mult, nu neaparat ca esti sau nu big grin adica fiecare avem cate-o "nebunie" sau greseala pe care am facut-o, o facem, sau o vom face happy

| Superior explică (pentru BIoody):

Si totusi multi sunt prosti si se judeca pe tema asta.

| BIoody a răspuns (pentru Superior):

Trebuie sa fii bun, si totul va fi bine big grin
Regula de aur.
Roata mereu se intoarce.
Dumnezeu nu doarme.
Iubirea aproapelui e cel mai important happy

| Fatayou a răspuns:

Nebunia nu prea pare nici ea esentiala omului, chiar deloc, depinde in ce mod o privesti.