| Fatamuntilor a întrebat:

Nepotul meu (e adult) intr-un impuls filozofic a spus,, O ora din viata unei femei, insemna o zi din viata unui barbat''
Credeti ca femeile si barbatiii percep timpul diferit?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Tind sa cred că a vrut să fie o filosofie și atât, pentru că sexul nu are treabă cu percepția timpului, ci mediul înconjurător are. Spre exemplu atunci când aștepți un autobuz ai impresia că timpul abia trece, iar când ești ocupat până în cap tipul trece foarte repede.

| ShaOfHatred a răspuns:

Suntem sexe diferite ale aceleiași specii. Și timpul e la fel pentru toți. Deci nu, nu percepem timpul diferit de celălalt sex.
Daaar, dacă ne referim la trecerea timpului pentru fiecare individ, se poate ca unul să perceapă timpul diferit de celălalt. Un muncitor pe șantier sau o femeie care are grijă de copilul ei și gospodărește vede timpul cum se scurge mai repede din cauza activității continue. Dar atunci când n-ai ce face, sau urmează ceva ce aștepți cu nerăbdare, parcă timpul trece mult mai încet. Dar în realitate, toți suntem supuși lui Cronos în aceeași măsură.

| Smmo a răspuns:

Depinde ce activitate are barbatul respectiv. Daca sta mai mult pe canapea si lancezeste in timp ce tu faci diverse prin casa, la sfarsitul zilei el s-a uitat la cateva filme si la cateva stiri, tu ai facut o multime de lucruri. Tu ai senzatia ca ai avut o zi plina, el ca n-a facut nimic toata ziua. Nu e vorba de barbati sau femei, ci de ce fac ei zi de zi.

| Xexexexexer a răspuns:

Da, femeile sunt mai eficiente si au mai multe responsabilitati si activitati. Roaga un barbat sa iti repare o priza si o s-o faca peste 5 luni.