| anonim_4396 a întrebat:

Nostradamus 2012 si "Alinierea Galactica". Ce parere aveti despre film? Credeti ca in 2012 se va intampla ceva decisiv pentru planeta noastra?

Răspuns Câştigător
| alexutzu00791 a răspuns:

Deci am citit si eu ca tot omul involuntar caci pe data de 21. 12. 2012 daca imi amintesc bine, timpul se va compresa, lumea va fi intr-o miscare mult mai alerta. Am mai citit caci vor fi cutremure, eruptii vulcanice si inundatii. Pana la urma cu sfarsitul lumii, fiecare stie cand vine. Ce sa ne batem capul cu sfarsitul unui grup, unei formatiuni. Insa fie ca vrem sau nu, toate sunt legate:daca lumea moare, mor si eu. In acest moment cei din vecinatate ne sunt indispensabil, si pentru prima data eu devin o parte din tine si tu o parte din mine. Insa nu cred ca ar putea sa se intample ceva. N am ajuns chiar atat de rau, insa nimeni nu poate sa ti dea un raspuns. Tu iti dai seama cate studii trebuiesc facutehappy. Eu, avand o parte de 50% credincios 50% plina de dubii sunt de parere ca o sa murim exact cum am murit in 2000, adica fiecare cu moartea luihappy

10 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Nu va veni sfarsitul lumii, a spus si batranul acela mayas, vom trece doar prin niste schimbari, stari de ameteala si din astea.

| jelly a răspuns:

Eu cred! 2012 este finalul unui ciclu, iar acest fenomen se poate manifesta, cred in mai multe moduri.ramane de vazut. Harciog are dreptate, ce mai pot sa zic este ca, constiinta omenirii trebuie trezita, pentru ca daca e asa, doar DUMNEZEU ne mai poate salva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Planeta noastra? Ce esti egoista? Eu zic de tot sistemul solar. Ce nu se intelege este pozitia de echilibru in spatiu.In momentul alinierii fiecare planeta isi va exercita cimpurile magnetice asupra celorlante.Mai pe scurt;-Un haos total.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred.....Sincer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu numai Nostradamus a scris ceva despre 2012, cauta pe net calendarul Maya. Distractie placuta, este foarte interesant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica? De ce aveti astfel de pareri? Ce credeti ca s-ar intampla mai precis? E Apocalipsa sau nu? Sau e vorba doar de cutremure, inundatii etc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal filmul este facut dupa prezicerile lui Nostradamus si cum ca ar avea lecatura mai multi prezicatori si civilizati, dar ce se va intampla cu adevarat nu se stie Totul este ca un joc de sah sunt multe rezultate dar nici unul concret despre ce s-ar intampla la o aliniere galactica daca va fi una, pentru ca nu se stie, omul nu a mai vazut asa ceva niciodata si din calcule pot iesi multe asa ca indiferent ce o fi tot cum o vrea Domnul, poate e cea ce el a prezis si noi nu intelegem

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca e cazul sa ne alarmam oricum daca e sa se intample noi nu putem face nimic asa ca mai bine ne traim viata ca si pana acum... oricum eu nu cred ca se va intampla nimic totul e un mare fas de ce nu a aparut articolul cu 2012 in 1980 ci a aparut cu 3 ani inainte?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vazut filmul. deci... imi place foarte mult tot ce e legat de istorie si astronomie si pot zice ca in 2012 va cadea o cometa pe Pamant care va forma un crater de dimensiunea frantei si adanc de cateva sute de mii de km :d. 90% acesta va cadea in apa, intr-un golf dar nu-mi aduc aminte in ce golf :d... deci nu murim asta e sg.