| anonim_4396 a întrebat:

Nu am inspiratie. Ce pot desena sau picta pentru un concurs (tema este libera)?

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Ai putea picta chiar lipsa ta de inspiratie... fie abstract, fie simbolic, fie chiar un portret al unui pictor care nu isi gaseste o tema de pictura happy

5 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Gandeste-te la ultima impresie puternica care tia lasat-o ceva si incearca sa desenezi ceva ce reprezinta ce te-a facut sa simti acel ceva

| ionutalex13 a răspuns:

Cascada niagara, turnul eiffel, statuia libertatii

| molocemarius a răspuns:

Incearca sa desenezi un peisaj din natura, un peisaj de primavara-vara, sa de-a bine la ochi. Deseneaza ceva vesem si frumos.

| SaraSara18 a răspuns:

Oameni pe campie

| Cojocaru_Andrei_1990 a răspuns:

Campie cu un curcubeu,oras aglomerat, un lac, o iluzie optica, o personalitate, un buchet de floripiramide...