| anonim_4396 a întrebat:

Nu e destul ca traim intr-o lume plina de sexism,misoginism,transmisoginism,homofobie, rasism, cu rapiri si traficuri sexuale mai facem si opt martie anual? fiecare femeie primeste o floare!?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Observ ironia, dar nu ştiu dacă o zi internaţională a feminităţii (care nu ţine neapărat de sex), o cinstire a femeii, care de secole a fost subjugată şi discriminată, iar în unele zone încă mai este (aici ţine strict de sex), se poate compara cu discriminarea negativă şi manifestările ei enumerate de tine mai sus.

Nu cred că majoritatea bărbaţilor sunt atât de infantili, încât să se frustreze pentru o bucurie colectivă a femeilor, măcar una pe an. Nu au de ce să se simtă discriminaţi, poate doar cei mai misogini de fel.

...fiecare femeie este o floare. : )

| AlexanderAdrian a răspuns:

Adica mai exact tu ai o problema cu feminismul?

| Alcyon a răspuns:

E un obicei frumos, care-i problema? Bine ca sarbatoriti Halloweenul si toate porcariile importate de pe la altii!

| PedoBarbie a răspuns (pentru Alcyon):

Nici 8 martie nu e de la noi. E din SUA şi alţii:

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Parerea mea e ca 8 martie e un lucru care sa ne bucure nu sa ne enerveze

| DeathReaper a răspuns:

Care e problema ta ca n-am inteles?